Zorlukla Karsılaşınca Okunacak Dua

İslam âleminin en büyük kurtarıcılarından birisidir dua etmek. Kişi içinde bulunduğu huzursuzluk, mutsuzluk için dünya hayatında ki eğlenceye düşmeden, kendisini kurtarabileceği en etkin çıkış noktasıdır. Dua etmek kişilere her anlamda destek sağlar, rahata erdirir.

İslam da Duanın Önemi

İslam’ın altın anahtarı dualardır. Duaların içten ve inanç dolu olarak yapılması durumunda kabul olmaması mümkün değildir.

Kişiler dua edilince hemen olmasını ya da gözle görülecek değişimler beklemektedirler. Ancak dualar direkt etkili sonuç vermemektedir, kimi zaman bu durumu gelecekte olan kötü belayı önlemekle, kimi zamanda ahret için yüklü bir sevap olarak işleme almaktadırlar.

Bu sebeple hiç kimse yaptığı duaya karşı nasılsa kabul olmuyor, diyerek duadan vazgeçmemelidir. Hadisler de duaların bazen geç kabul olduğuna da değinilmiştir.

Ancak bunlarda belirli hikmetler eklenmiştir. Allah sevdiği kullarının sesini duymayı da sever. Bu sebeple de duaların devamlılığını sağlamaya yönelik tek seferde kabul etmez derler.

Zorluklara Karşı Okunacak Dua

Dualar kendi içerisinde sebep sonuç olarak ayrılmaktadır. Her duanın farklı bir boyutu, farklı içeriği mevcuttur. Kişiler kendilerine en uygun olan duaya yönelirler.

Zorluklara karşı okunacak dua önemli hacet duası olarak bilinmektedir. En etkili yöntemi sabah ve akşam namazlarından sonra okunulmasıdır.

En belirgin okunuşu ise günde 19 kere besmele ile okunulmasıdır. İçten yapılan her dua gibi Allah bu duamıza da kısa sürede karşılık verecektir

ZORLUKLARLA KARŞILAŞINCA OKUNACAK DUA:

“Allahümme lâ sehle illâ mâ cealtehu sehlen ve ente tec’alül hezne izâ şi’te sehlen.”

“Allah’ım,senin kolay kıldığından başka hiç bir kolaylık yoktur.Sen dilersen sert yeri yumuşatırsın .” buyururdu.

Yorum Yap!