Zekayı geliştiren Altın Değerinde 5 Alışkanlık!

Kaslarımız nasıl egzersize ihtiyaç duyuyorsa, beynimizde tıpkı onun gibi  egzersize ihtiyaç duymaktadır. Günde birkaç dakikanızı ayırarak sizlerde zihinsel egzersizler yapabilir, fikirlerinizi güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda hafızanız gelişir ve zihniniz sakinleşir.

Gözlemlemek

Görmek ve gözlemlemek çok farklı şeylerdir. Gözlemlemek, gördüğümüz herhangi bir nesneyi yada canlıyı analiz etmemize yardımcı olur. Sürekli bir şeyleri incelemeli ve gözlemlemek zekanızı geliştirmenize yardımcı olacaktır

zeka1

Öğrenmek

Eğer beyninizi bilgiye açar, sürekli yeni şeyler öğrenme alışkanlığınızı pekiştirirseniz inanılmaz faydasını görürsünüz. Bu yüzden beyniniz sürekli yeni şeyler isteyecek ve alışkanlık haline geldikçe zekanız gelişecek!

zeka2

 Dinlemek

Çevremizdeki bir takım sesleri dinlerken aynı zamanda bir kısmını özümseriz. Bu sebepten dolayı şehir sokaklarında gezerken, bir çay bahçesinde yada kafede otururken insanların ne konuştuğuna dikkat edin! Seslere kulak verin! Dinlemek, öğrenmek demektir!

zeka3

Deneyimlemek

Yeni bir şeyler deneyimlemek, Hayata bakış açınızı değiştirir ve ufkunuzu geliştirir. Bu yüzden yerinizden kalkmalı yeni bir şeyler deneyimlemelisiniz!

deneyimlemek

 Konuşmak

Konuşmak yeni düşünceler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Başkalarıyla fikir alışverişinde bulunmak, ortak deneyimler üzerinden konuşmak, zekan geliştirmeye yardımcı olur.

konusmak

 

Yorum Yap!