Yalnızlar İçin Dualar

İnsanoğlu doğası gereği diğer canlılara ihtiyaç duymaktadır. Biri ile sıkıntılarınızı ya da mutlu anlarınızı paylaşmak manevi olarak size güç verecektir. Oysa kendini yalnız hisseden kişiler her ne kadar geniş çevreye sahip dahi olsa bulundukları sıkıntılı durum içerisinde sürüklenip gitmektedir.

Yalnız hissettiğiniz durumlarda öncelikle Allah’a sığınmanız gerekmektedir. Çünkü Allah her daim sizler ile birliktedir. Ona sığınmak ve ona ibadet etmek sizi bulunduğunuz yalnızlık duygusundan kurtaracaktır.

Yalnızlık kimi zaman sizler için hayırlı da olabilmektedir. Kötü insanların şerrinden korunmak size olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Bu nedenle öncelikle Allah’tan sizi iyi insanlar ile karşılaştırması için dua etmeniz gerekmektedir.

Yalnızlıktan Kurtulma Duası Nasıl Okunmalıdır?

Kendinizi bulunduğunuz ortamda yalnız hissediyorsanız eğer öncelikle iyi insanlar ve iyi olaylar ile karşılaşmak için dua etmeniz gerekmektedir.

Nazar için okunan özel duayı okumanız sizi yalnızlık hissinden bir nebze olsun uzaklaştıracaktır. Yalnızlıktan kurtulmak için okunabilecek bir takım özel dualar bulunmaktadır.

Eğer kişinin yalnızlık çekmesinin sebebi hayatını birleştirebileceği bir eş adayının olmaması ise hayırlı evlilik ve hayırlı bir eş için özel duaların edilmesi gerekmektedir.

Özel dualar arasında Yasin’i Şerif’in önemli bir etkisi bulunmaktadır. Hayırlı kısmet isteyen kişiler öncelikle temiz bir niyet ile ibadete başlamalıdır.

Okunacak özel dualara başlarken iki rekatta olsa Allah rızası için namaz kılmak niyetinizin kabul olması sürecini hızlandırırken içinizin ferahlamasını da sağlayacaktır.

YALNIZLAR İÇİN DUALAR:

Euzü bi kelimatillahi’t-tammeti min gadabahi ve ikabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeyatini ve en yahdurun”

anlamı:”Allah’ın gazabından,kullarının şerrinden,şeytanların vesveselerinden ve şu anda yanımızda olan diğer zararlı varlıklardan Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım.

TÜRKÇE DUALAR:

Ya Rahman, gökten inen ve oraya yükselen şeylerin şerrinden; (Allah’ın) yerde yarattığı ve yerden çıkan şeylerin şerrinden; gecenin ve gündüzün fitnelerinin şerrinden;

hayırla gelenler müstesna, gece ve gündüz meydana gelen hadiselerin şerrinden, Allah’ın; ne bir iyinin ne de bir kötünün kendilerini aşamayacağı tastamam kelimelerine sığınırım

Allahım, yıldızlar batıp kayboldu, gözler kapanıp uykuya daldı, Sen ise kendisine ne uyuklama ne de uyku ârız olmayan Hayy-u Kayyûm’sun. Yâ Hayy yâ Kayyûm, geceme bir sükunet gözlerime de güzel bir uyku nasib et

Yorum Yap!