Xbox One S Özellikleri ve Fiyat İncelemesi

Oyun severlerin vazgeçemediği oyun platformu Xbox’ın, Playstation 4’e rakip olarak sunduğu yeni konsolu Xbox One S’i birlikte inceleyelim.

Özellikleri ve Donanımı

500 GB, 1 TB ve 2 TB dahili sürücü bulunuyor. USB 3.0 bağlantısı ile harici disk takma imkanı bulunuyor ve 4k HDR sunuyor.

Tasarımı

Xbox One S’in tasarımındaki en önemli değişiklik küçülen yapısı. Önceki versiyonlara göre %40 küçük bir kasaya sahip. Robot beyazı rengi çok şık ve dikey olarak kullanılabiliyor.

One S’de kinect port bulunmuyor. Ayrıca adaptör gerekiyor. Arka kısımda, iki UST girişi, ön kısımda, USB girişi, kumanda eşleştirme düğmesi ve kızılötesi (IR) portu bulunuyor.

Ultra HD Uyumu

Önceki versiyonlarında bulunmayan 4k uyumu, One S ile giderilmiş durumda. Amazon video ve Netflix’deki Blu-ray filmleri 4k Ultra HD seviyesinde Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme ve çevrimiçi oynatma imkanı sunuyor.

Kablosuz Kumanda

Wbox One S, kumandasını da yenilemiş durumda. Yenilenmiş tasarımı ile birlikte kablolardan kurtulmuş olan kumandası, hassas, konforlu ve 5.5 metreye kadar kablosuz oynama imkanı sunuyor.

Bluetooth özelliği ile Windows 10 kullanan bilgisayarlar, telefonlar ve tabletlerde oynanan oyunlara kumanda edebilme imkanı sunuyor.

Oyunları

2TB One S, Scalebound, Forza Horizon 3 ve Gears of War 4 ile birlikte yayınlanıyor. 500 GB ve 1 TB versiyonlarında Halo ve Madden 17 ile yayınlanacak. Ayrıca, önceki versiyonlarda oynatılabilen tüm oyunları da oynatma özelliği bulunuyor.

Fiyatı

Xbox One S’in fiyatı, 500 GB- 299 dolar, 1TB- 349 dolar ve 2TB- 399 dolar olarak belirlenmiş. Kablosuz kumanda- 49 dolar, kinect adaptörü 40 dolar ve dik kalmasını sağlayan standın ise 19.99 dolar fiyatı bulunuyor.

Artıları ve Eksileri

Artıları, Bluetooth özelliği, HDR kontrast, yenilenmiş kumanda, küçülen yapı, 4k desteği öne çıkanlar arasında. Eksileri ise, HDR, HD Blu-ray ve 4k özellikleri yalnızca uyumlu televizyonlarda kullanılabiliyor.

Yorum Yap!