Whatsapp Mavi Tikten Nasıl Kurtulabiliriz?

Günümüzde artık sıradan teknoloji ürünü haline gelmiş cep telefonlarımızla, iletişimi kolaylaştırmak için birçok yazılım uygulaması geliştirilmiştir ve bizler tarafından da kullanılmaktadır.

Bunların arasında en popüler uygulama olarak kabul ettiğimiz Whatsapp mobil iletişim ağı, olmazsa olmazların arasında yerini kolayca almıştır.

Mavi Tikten kurtulmak için;

1 – Whatsapp mobil iletişim ağının yeni güncellenmiş haliyle, bu sorunu bazı adımlarla ortadan kaldırabiliriz.

Whatsapp uygulamasının ana menü ekranında, sağ üst tarafta, alt alta sıralanmış üç nokta sekmesine tıklayın. Açılan pencerenin en altında “Ayarlar” kısmına girin.

2 – Devamında, Hesap – Gizlilik sekmelerine basın ve uygulamanın önünüze çıkardığı sayfanın en altına inin.

En alt kısımda “Okundu bilgisi” linkini görecesiniz. Okundu bilgisi linkinin hemen karşısında bir tikle işaretlenmiş olan butona tıklayarak, mavi tik probleminden kurtulabilirsiniz.

Bu adımları uyguladığınızda, mavi tik problemden artık kurtulduğunuzu Whatsapp’tan ilk iletişime geçtiğinizde göreceksiniz.

Whatsapp Gizlilik Prensibi Ve Güvenliği

Teknolojiye bağlı mobil iletişim sistemlerinin hemen hepsinde kullanıcılarının tercihine sunulan bazı ayarlar mevcuttur.

Bizlere sunulan bu ayarlar, gerek güvenlik ve gizlilik, gerekse kullanım kolaylığı açısından birçok seçeneği önümüze sermiştir.

Bu tercihlerin arasında bizleri en çok ilgilendiren gizlilik ve güvenlik etmeni olmuştur ve belki de çoğumuz bu konuyla alakalı yeterli önlemimizi alamadık.

Hepimizin merak ettiği Whatsapp mobil iletişim ağını kullanırken, iletişimde bulunduğumuz sohbet penceresinde gönderdiğimiz iletinin, sağ alt tarafında mavi tik uyarısını nasıl kaldırabileceğimiz konusu, kronik bir problem haline gelmiştir.

Öyle ki, size gelen iletiye dair aynı şekilde karşı tarafa da okundu bilgisini veren mavi tik uyarısı aktif olabilir.

Gündelik hayatta belki de o anlık gelen mesajı okuduğunuzu karşı tarafın görmemesi, alacağınız küçük önlemlerle büyük sorunları alt edebilirsiniz.

Yorum Yap!