Vatanımız İçin Dualar

Vatanımızın terör örgütü tarafından ve farklı güçler tarafından huzurunun bozulmaya çalıştığı tam bugünlerde duaya çok ihtiyacımız vardır. Vatan Millet kavramı her şeyden daha önemli ve kutsaldır.

Vatanımız İçin Hangi Duaları Okumalıyız?

Çevremizden yararlanarak evvela Fetih Suresi Hatmi yapmamız gerekiyor. Fetih Suresi Hatmi ise 41 kere aynı Sureyi okumakla oluyor. Kafirun Suresini de aynı zamanda bol bol okumamız gerekiyor. Dua Müminin silahıdır. Onları en kuvvetli silahımızla vuralım.

Ne Zaman Okumamız Gerekiyor?

Bir rivayete göre duaların en çabuk kabul vakit seher vaktidir. Bu vakitte duaya başlayabiliriz, sadece bu konu için değil etmek istediğimiz bütün duaları bu vakitte edebiliriz.

Kafirun Suresi’ni ise 4 Rekatlık sünnet namazlarda okumamız daha efdaldir. Birinci Rekâtta Fatiha’dan sonra Kafirun, ikinci rekâtta Fatiha’dan sonra İhlas Suresi, üçüncü rekâtta Fatiha’dan sonra Felak Suresi ve dördüncü rekâtta yine aynı şekilde Fatiha’dan sonra nas Suresi’ni devlet millet selamete kavuşasıya kadar okumamız gerekiyor.

Vatanımız İçin Dua Etmemizin Faydaları Nelerdir?

Vatan tek başına bir kavram değil genel bir kavramdır. Bir insan kendine dua ederse bu sadece kendini kapsar ancak, vatanına dua ederse yine kendi de içinde olmakla birlikte bütün ülkemizi kapsar.

Bu sebepten dolayı vatan vazgeçilmez bir unsurdur ve mutlaka bu ülkede yaşayan herkesin vatanına dua etmesi gerekmektedir.

Başka Ne Dualar Edebiliriz.

Sadece Sure-i Şeriflerle değil de ellerimizi açıp da Rabbim Müminleri Aziz kâfirleri zelil eyle Vatanımıza Milletimize zarar vermek isteyenlere sen fırsat verme gibi dualarda edebiliriz.

VATANIMIZ İÇİN KISA VE ÖZ DUALAR:

Allah’ım sen ülkemizi bölmek isteyen şer odalarına fırsat verme! Hem dünyada hem Ahret hayatında bizlere güzellikler ihsan et!

Yüce rabbim sen ülkemizi koruyan askerlerimize ve polislerimize yardım et! Şehitlerimize rahmet eyle! Darbelerden, cuntacılardan, fitne ve fesatçılardan ülkemizi koru. Camilerden ezan sesini eksik etme!

Allahümme salli ala muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim* Ya ıddeti ınde şiddeti* Ve ya ğavsi ınde kürbeti* Ve ya harisi ınde külli musiybeti* Ve ya hafizıy ınde külli beliyyeti* ve salli ala muhammedin ve alihi ve ala cemiy’ıl mürseliyn* Velhamdülillahi rabbil alemiyn.*

Allah’ım Vatanımızı milletimizi bölmek isteyenleri kahru perişan eyle,  Tüm terör örgütlerine karşı ülkemizin birlik ve beraber olmasını sağla! Sen bu yola baş koymuş devlet büyüklerimizi, askerimizi ve polislerimizi koru. Şüphesiz sen esirgeyen ve dualarımızı kabul edesin.

Yorum Yap!