Uyumayan Çocuğa Okunacak Dua

Çocukların uyuması bedensel gelişimin sağlıklı şekilde tamamlanabilmesi için son derece önemlidir. Uyumayan çocuklar için uygulanan çözümler yetersiz ise dua okuyarak çocuğun uykuya dalması sağlanabilir.

Duanın Faydaları Nelerdir?   

Uyumayan çocuğa dua okumanın pek çok faydası bulunmaktadır. Bunların ilki çocuğun uyurken başına gelmesi muhtemel zararların dua sayesinde engellenebilmesidir.

Uyumayan çocuklar için özel olarak okunacak olan dualar sayesinde çocukların nazardan korunması da sağlanacaktır. Aynı zamanda çocukların uyuması ve sağlıklı olabilmesi de dua yoluyla mümkün olmaktadır.

Dua Ne Zaman Okunmalıdır?

Eğer çevrenizde çok ağlayan ve uyumak istemeyen çocuklar varsa, sabah ve akşam üçer kez bu duayı okumanız gerekiyor.

Düzenli şekilde ve tam olarak okuyacağınız bu duaların etkili olduğunu göreceksiniz. Uyumak istemeyen ve çok ağlayan çocuklar etrafındaki insanları da yormakta ve üzmektedir. Daha fazla yorulmak ve üzülmekten kaçınmak için bu duayı okumalısınız.

Dua Neden Okunmalıdır?

Bebeklik dönemindeki ve küçük yaştaki çocukların uyumak istememesi her geçen saat daha çok huzursuz olmalarına neden olmaktadır. Bu huzursuzluk anne ve babaları da yormaktadır.

Bu tür olumsuz durumlardan kaçınmak için rahatlatıcı bir dua okumak gerekiyor. Böylece uyumak istemeyen çocuklar kısa süre içerisinde rahat bir uykuya dalacaktır.

Böylece çocuklara bakan ebeveynler de huzurlu zaman geçirecektir. Çocukların günlük olarak ihtiyaç duydukları uyku miktarını karşılayabilmeleri oldukça önemlidir.

Kendiliğinden uykuya dalamayan çocuklar ve bebekler için dua okunması çocukların huzurlu olmasını sağlayacaktır.

UYUMAYAN ÇOCUK VE BEBEK İÇİN OKUNACAK DUA

Bismillahillezi laa yedürrü me asmihi şey’ün, fil ardı vela fis’ semai vehüves’ semiul aliyyül azıym.

Anlamı: İsminin anıldığı yerde ne yerdeki nede gökteki hiç bir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın Celle Celalu adıyla. O yüce Allah her şeyi en iyi işiten ve her şeyi hakkı ile bilendir.

Yorum Yap!