Türkçe Dualar

Dua kul ile Allah arasında kurulan en güzel köprülerden biridir. kişi bir işe başlarken, bir işe niyet ederken ve bir işi sonlandırırken mutlaka her daim dua ile sabır ile ve Allahtan hayır duası isteyerek davranmalıdır.

Dua kişinin isteklerini gerçek niyetini yansıttığı için en iyi şekilde kişinin kendi iradesi ve sözcükleriyle yapılarak edilir.

Ancak bazı dua örnekleri de vardır ki bunlar ile dua edildiği zaman kişinin duasının geri çevrilmeyeceği söylenir. Yine de bilinmelidir ki duanın kabul olup olmayacağını yalnızca Allah bilir.

Nasıl Dua Edilmeli?

Kalbinizden geçen istekleri en iyi şekilde yalnızca Allah bilir. Ancak bu istek ve niyetler duaya da dönüşmelidir. Bu sebeple temiz bir kalp ve ihlas ile isteğinizi hayırlarla istemelisiniz.

Böyle edilen bir dua bizim göremeyeceğimiz, bilemeyeceğimiz şerleri ve kötülükleri de başınızdan def ederek isteğinize size bir adım daha yakınlaştırır. Dua etmek yalnızca bir istek için yapılmamalıdır.

Kötülüklerden korunmak, her daim muhafaza olmak ve sağlığın korunması için de dua edilmelidir. Günlük hayatta kullanmaya alışkın olduğumuz bazı kelimeler bile tek başlarına duadır.

Örneğin inşallah kelimesi keşke kelimesinin yerini alan Allahtan hayırlarla olmasını, inşa edilmesinin istendiği bir kelimedir.

Bu nedenle her işe başlarken daima zikir ve dua içinde olmalıyız. Dua ederken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da istenilen şeyin hayırlarla olmasını istemek ve dilemektir.

Yorum Yap!