Tp Link Archer Vr2600 İnceleme

Tp-Link, ülkemizde de oldukça iyi tanınan ağ teknolojisi firmasıdır. Tp-Link’in, birçok ürünü bulunuyor. Bunlardan biri de Archer Vr2600, Tp-Link’in ofis ve evler için tasarladığı ADSL/VDSL modem router’ıdır. Şimdi birlikte inceleyelim.

Archer Vr2600 Teknik Özellikler ve Kullanım

Archer Vr2600, 4 gigabit port, 4 adet değiştirilebilir anten, 800 Mbps ve 1733 Mbps teorik hıza sahip 2 bant sunuyor. 1.4 GHz saat hıza sahip çift çekirdekli işlemciye sahip.

Archer Vr2600, güçlü işlemcisi ve MU-MIMO teknolojisi ile 10 adet cihazın en yüksek seviyede aynı anda internet bağlantısını sağlayabiliyor.

Çift çekirdeğin gücünün hissedildiği Archer Vr2600, 2.4 GHz bantta tam olarak istenileni veremese de, 5 GHz bantta çok yüksek düzeyde bulunuyor.

Antenleri, 3.1 dBi değerinde olup, kapsama alanı emsallerinin üzerinde. 3G ve 4G dongle takıldığında, interneti çok daha uzaklarla paylaşabiliyor.

Archer Vr2600’ün, WMM, WDS köprü, kablosuz olarak radyoyu devre dışı bırakma ya da radyoyu etkinleştirme özelliği de bulunuyor.

iOS ve Android uygulamaları da bulunan cihaz; Tether uygulaması ile erişim izinleri ve ebeveyn kontrolleri gibi birçok özelliğin mobil cihazlar aracılığı ile yapılmasına olanak tanıyor.

Archer Vr2600 Tasarım

Archer Vr2600, üst modeller arasında gösteriliyor. Malzeme kalitesi ve tasarımı gayet iyidir. Piano Black kaplaması, klas bir görüntü veriyor.

Genel olarak ince, ortalama ağırlıkta ve geniş bir tasarımı mevcut. 1 Tane RJ11 port, 4 tane RJ45 LAN port, 1 tane RJ45 WAN port ve 2 tane USB 3.0 portu bulunuyor. Ayrıca, Wireless kapama- açma düğmeleri (5GHz ile 2.4 GHz), LED ve WPS ile birlikte cihazı açma- kapamaya yarayan düğme bulunuyor. SIM girişi yok.

Sonuç

Genellikle performanslı ve kullanışlı bir cihazdır. Ev ve iş yerleri için ideal olmasının yanında, 4k streaming ya da online oyunlarda da yüksek performans sergiliyor.

Yorum Yap!