Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden internet ortamından ya da mobil üzerinden kredi başvurusu yapmak bankacılık anlamında en fazla geliştirilen ve yaygınlaştırılan yollardan olmuştur. Daha kısa sürede ve daha pratik bir şekilde başvuru yapma imkanı veren bu başvuru imkanını günümüzde hemen her banka müşterilerine sunmaktadır.

İnternet Bankacılığı
Bankaların internet bankacılığı sistemi kullanılarak, şubeye gitmeden kredi çekebilmek mümkün olmaktadır. İnternet bankacılığı, bankaların internet ortamına aktarılmış şekli olarak düşünülebilir. Bu şekilde kredi başvuruları, para yatırma, borç ödeme gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı sisteminden şifre edinmeniz gerekmektedir. Bu şifreyi şubelerden ya da müşteri temsilcilerinden temin edebilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler, internet üzerinden kredi başvurusu yapamamaktadır. Bu bakımdan ilgili bankadan internet bankacılığı şifresi almak şarttır.

Şifreyi edindikten sonra kredi başvurusu yapmanız birkaç dakika sürecektir. Bu şekilde yaptığınız başvurularda banka sizlerden herhangi bir evrak talebinde bulunmayacaktır. İnternet üzerinden başvuru yapan kişiler, ilgili bankanın müşterisi olduğundan, bankalar herhangi bir belge talebinde bulunmaz.

Zira kişilerin tüm bilgileri kayıt altındadır. Başvurusunu internet üzerinden yapan kişiler, kredi tutarlarını da direkt olarak internet üzerinden edinebilmektedir. Bu şekilde 15 bin TL’ye kadar olan rakamlar, internet üzerinden alınabilir. Ancak 15 bin TL’yi aşan kredileri almak için yine şubelere gitmek gerekmektedir.

Mobil Başvuru
Bankalar cep telefonları üzerinden SMS yoluyla da kredi başvurusu yapma imkanı tanımaktadır. Bu şekilde yapılan başvurularda yalnızca TC kimlik numaranızı SMS atmanız yeterli olmaktadır.

Mesajınız incelendikten sonra bankadan sizlere geri bilgilendirme mesajı atılmaktadır. Bu aşamada internet bankacılığından farklı olarak, bankalar sizleri şubelere davet edebilir. Bunun nedeni de bazı evrakları temin etmenizi istemek olacaktır. Kimlik numaranız üzerinden bilgileriniz incelenir ve gerekli görülürse çeşitli evraklar talep edilebilir.

Yorum Yap!