Sony Xperia Z5 Compact İnceleme

Teknolojik ürün alanında önde gelen firmalardan olan Sony, akıllı telefonlarını da kullanıcının hizmetine sunuyor. Sony’nin akıllı telefonlarının en çok beğenilenlerinden olan Xperia Z5 Compact modeline bir göz atalım.

Xperia Z5 Compact Teknik Özellikler

4.6 inç 720x 1280 piksellik bir ekrana sahip. IPS tabanına sahip LCD ekran, 16 milyon renk kalitesi ve 323ppi piksel yoğunluğu sunuyor. 2160p video kaydetmeye olanak sağlayan 23 MP arka kamera. 1080p video çekebilen 5.1 MP ön kamera bulunuyor.

Xperia Z5 Compact, Snapdragon 810 işlemci, arttırılabilir hafıza, 32 GB depolama alanı, 2 GB RAM, 2700 mAh kapasiteye sahip pil, Hotspot, NFC, Bluetooth 4.1, 802.11bn WİFİ, parmak izi okuyucusu, FM radyo gibi özelliklerinin yanında, çok az da olsa suya dayanıklılık sunuyor.

Kullanışlı ara yüze sahip Xperia Z5 Compact, dokunmatik seviyesi iyi, renkler çok güzel canlı ve parlak. Kamera yazılımı fonksiyoneldir.

Gece çekimlerinde orta halli bir çekim sunan kamerası, gün ışığında eşdeğerlerinden çok daha iyi durumda. Video kalitesi çok yüksektir.

Ön kamerası da yeterli düzeyde sayılabilir. Pil performansı da oldukça iyi seviyededir. Performansının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Çok fonksiyonlu olmasına karşın uygulamaların açık olması hızını kesmiyor.

Xperia Z5 Compact Tasarım

Tasarım itibarı ile enerjik bir o kadar da çocuk tarzı izlenimi veriyor. Pembe rengi ise oyuncak havası veriyor. Yapımında bolca plastik kullanılmış.

Xperia Z5 Compacat ince bir telefon değil, telefonun neredeyse tamamı kalın çerçeveye oturtulmuş gibi. Ekranının da küçük oluşu, iri yarı bir izlenim veriyor.

Önceki versiyonundan fazla farkı bulunmuyor. Ön tarafta yalnızca, ekran, logo ve selfie kamerası bulunuyor.

Sağ tarafta parmak izi sensörlün de bulunduğu açma- kapama tuşu mevcut. Aynı alanda deklanşör ve ses kontrollerine yarayan düğme mevcut. Sol tarafta ise, SİM kart girişi bulunuyor. Arkada ise, flaş, kamera ve logo bulunuyor.

Yorum Yap!