Sony Xperia X Compact İnceleme

Sony Xperia cep telefonu orta seviye telefon kullanıcıları için X Compact telefonunu piyasaya sürdü. X Compact Sony’nin diğer telefonu gibi güçlü bir işlemci ile Sony sevenlerinin karşısında. Bu telefonda da firma Snapdragon’a emanet etmiş Sony. Snapdragon 650 işlemci 4 çekirdekle güçlendirilmiş.

2 çekirdekte bağlantı hızına eklenerek toplamda 6 çekirdek kullanılan telefon orta seviyelerin prensi durumunda şu anda. Ram olarak 3 GB desteklenirken, desteklenebilir hafızası 256 GB. Buda bir bilgisayardan beklediğiniz her şeyi vermesi.

Demek Sony X Compact içinde arşiv bile yapabilirsiniz. LCD ekranlı telefonun 1280’e 720 ekranı ile görüntü keyfini arttırıyor. Sony X Compact kullanıcıları için yaklaşık % 70’e yakın gövdesi kullanıcıları için kabul edilebilir ebatlar.

Sony X Compact’da da Xperia telefonlarında olduğu gibi kameradan vazgeçmiyor ve 23 MP bir kamera ile kullanıcıları etkilemeyi başarıyor.

Selfie çekmek için ön kamerası 5MP yapılan telefonun HD görüntü kalitesine sahip 2 kamerası da kullanılan son teknoloji ile oldukça kısa sürede şarj edile bilen telefon 2700 Mah. Batarya ile telefon kullanıcılarını mutlu ediyor.

Sony firması tarafından yapılan denemelerde X Compact birçok telefondan farklı olarak 48 saati bulan kullanım, sağladığı süreyi hangi şartlarda olduğu tam bilinmiyor.

Sony X Compact telefonuna son zamanlarda kullanıcıların aradığı özelliklerden yeni nesil parmak okuyucuda eklemiş durumda.

Görüntüde Sony Tarzını koruyor.

Diğer Cep telefonlarında uyguladığı sert görüntü, köşeli telefon alışkanlığına bu telefonda da devam eden Sony orta sekmen kullanıcıları mutlu edecek bir dizayn sağlamış durumda.

Sony Compact birçok uygulamayı kasma yapmadan kullanma rahatlığını verirken kullanıcı dostu olan bir ara yüzle desteklenmiş durumda. 135 gr. Ağırlığı ile kasa ve boyutları düşünülünce rahat ve kullanışlı bir telefon ortaya çıkıyor.

Yorum Yap!