Şirkten Korunma Duası

Kalbi mühürlenmemişler için ibretler ile dolu olan günlük yaşamdaki olayların tesiri, Allah’ın kulları ve aynı zamanda peygamberin (SAV) ümmeti için pek çok anlam ifade eder ve bunların pek çok sonucu olur. Bu olayların sonuçları kimi zaman hayır kimi zaman ise şer olur.

Hayırlara vesile olan olaylar için şükür edilebilir fakat şer olaylara sebep olacak durumlar için dua ile Rabbe sığınma en büyük kalkan olacaktır.

Pek çok şer olay ve musibetin çeşit çeşit nedenleri vardır. Şirkte bunlardan biridir. Kul şirkten korunmak istiyorsa tüm kalbi ve samimiyeti ile Allah’a dua etmelidir. Şirk duası bu konuda yardımcı olacaktır.

Şirkten Korunma Duası Hakkında Bilgi

Özellikle gizli şirk duasında “şirki şafi” denilen gizli şirk insanlar için en büyük tehlikelerden biridir. Eş anlamlısı olarak riya kelimesi bunu karşılar.

Gizli şirk denilmesinin sebebi ise eylemde yani fiilde değil düşüncede Allah’a şirk koşulması, ortak edilmesinden öte gelir.

Duanın Faydaları

Her kim ki şirke bulaştığını düşündüğünde, şirke bulaşacağından korktuğunda ve şirke bulaşmak istemediğinde şirk duasını tüm kalbi ile okur Allah’a sığınırsa içi huzur dolar ve şerden, kötülükten uzaklaşır.

Ayrıca duanın ve Allah’a yakınlaşmanın sevabı da kendisinin olur. Kişi kendini günlük yaşamında daha mutlu hisseder, çevresine, işi varsa müşterilerine, ailesine daha güler yüzle yaklaşır ve daha fazla mutlu eder.

Şer ve kötülükten dua ile korunmak mümkündür. İnsan için en hayırlısı duadır.

ŞİRKTEN KORUNMA DUASI:

Okunuşu:

Allâhumme inniy euzü bike en üşrike bike şey’en ve ene â’lem ve estağfiruke limâ lâ â’lem, inneke entel âllâmul guyub.

Anlamı:

Allahım sana sığınırım bilerek ve bilmeyerek şirk koşmaktan; ve bağışlama dilerim bilerek ve bilmiyerek yaptıklarımdan, gaybı hakkıyla bilen sensin kesinlikle

 

Yorum Yap!