şifa duaları

Biz inananların düşüncesine ve inancına göre dua ile hallolmayacak hiçbir şey yoktur. Allah’a inanır ve yaşadığımız her şeyin onun elinde olduğunu biliriz. Başımıza olumsuz bir olay geldiğinde dua eder ve Allah’tan yardım dileriz ve biliriz ki ona açılan elleri kesinlikle geri çevirmez.

Bir işe başlayacağımız zaman yine dua eder ve bize yol göstermesini dileriz. Hasta olduğumuz zaman bize şifa vermesi için Allah’a dua ederiz.

Şifa Duası Nedir?

Hasta olduğumuzda dua edersek şifa bulacağımıza inanırız. Peygamber Efendimiz ( S.A.V) de hastalıkla karşılaştığı zaman dualar okur ve Allah’tan şifa vermesini istermiş.

Bizlerde Peygamber Efendimizin sünneti olarak buna inanırız ve hastalıktan şifa bulmak için dua okuruz. Yüce Allah’ın isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yoktur.

Her türlü hastalık sonucunda ellerimizi açıp Allah’tan yardım istersek muhakkak bizi duyacaktır ve şifasını esirgemeyecektir.

Şifa Duası Ne zaman Okunmalı?

Hasta oldunuz ve bir türlü iyileşemiyorsunuz, tedavi oluyor ve cevap alamıyorsunuz Peygamber Efendimizin sünneti olarak süre gelmiş pek çok dualar vardır.

Bu duaları besmele ile başlayarak okuyun, tüm hastalıklardan kurtulmak için, kötülüklerden korunmak için okuyun. Allah’a el açın ve sizi iyileştirmesi için yardım isteyin.

Duaları kendi kendinize okuyabilirsiniz ya da başkası da sizin üzerinize okuyabilir. Çocuklarınız hasta olursa çocuklarınızın üzerine okuyun ve üfleyin, Allah’tan şifa vermesini isteyin. Dünya duayla durur demişler, Yüce Allah dua ile istenen hiçbir isteği geri çevirmez.

PEYGAMBERİMİZİN ŞİFA DUASI

“Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama”

BİR BAŞKA ŞİFA DUASI

Es’еlü’llâhе’l-azîm Rabbе’l-arşi’l-azîm еn yеşfiyеkе

MANASI : Arş-ı Azimin Rabbi olan Yaradan Azîmüşşan’dan sana sağlık ve şifa vermesini isterim,

Yorum Yap!