Şeytanı Korkutan Dua

İnsanlar hayatları boyunca inandığı inanca göre yaşamaya devam ediyor. Bu kapsamda özellikle inandığı değerler ve inanç gereği yaşamını sürdürüyor. Bu yaşamı boyunca insanı günaha sokan ve yanlış yapmaya yönlendiren şeytana ve onun her türlü kötülüğünden sakınmak için her zaman dua etmeli ve ibadetlerini eksiksiz bir şekilde yapması gerekir. Ancak bu şekilde şeytanın her türlü kötülüğünden kurtulabiliriz.

Duanın Önemi ve Yapılması Gereken Zamanlar

Genellikle insanlar başları dara düşünce dua etmeyi akıllarına getirirler. Ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Bundan dolayı insan her zaman dua ederek kendisini kötülüklerden korumalıdır.

Bu sebepten dolayı insanların elinden bir şeyler gelmediği ve çaresiz kaldığı zamanlarda şeytana uymamak ve onun her türlü kötülüğünden sakınmak için dua etmelidir ve Allah’a sığınmalıdır.

Samimi bir şekilde yapılan her türlü dua Allah katında kabul ve makbul edilir. Bundan dolayı dua kapısını hiçbir zaman boş bırakmamamız gerekir.

Dua genellikle günün her saatinde yapılsa da özellikle sabah namazının ardından yapılan dualar kabul edilir.

Şeytanın Her Türlü Şerrinden Korunmak İçin Dualar

Kötülüklerin gelip insanları bulmaması için ibadetin eksiksiz bir şekilde yapılması ve günaha sebep olan eylemlerden sakınılması gerekir.

İnsan boş durdukça şeytan o kişiye musallat olur. Bu yüzden her zaman ibadete esas olan bir yaşam sürülmelidir.

Özellikle her gün Hacet duası okunmalı, Kuran-ı Kerim’de yer alan Nas ve Felak Sureleri ile birlikte Fatiha suresi de her gün mutlaka birçok kere kullanılması gerekir.

ŞEYTANI VE CİNLERİ KORKUTAN DUA:

Bismillahirrahmanirrahim
„Euzu bivechillahil keriym
ve kelimatillahit tammatilletiy la yucaviz hunne berrun
ve la facirun min serri ma yenzilu mines semai
ve ma ya’rucu fiyha ve min serri ma zerae fil ardi
ve ma yahrucu minha ve min fitenil leyli
ven nehari illa tarikan yatruku bihayrin ya Rahman.“

Anlamı:
Sığınırım Keriym Allah vechine ve O’nun kelimelerinin tamamına ki, iyi kötü hiçbir şey onları tecavüz edemez… Semadan inenin ve Semaya yükselenin şerrinden, Arzda üreyenin ve Arz’dan çıkanın şerrinden, gecenin ve gündüzün fitnelerinden, hayırla olan müstesna geceleyin kapıyı çalanın şerrinden, ya RAHMAN!.

Yorum Yap!