Sevgi Duası

Sevgi duası, Birinin sevgisini kazanmak için okunan dualardır. Bu duaları okurken kalben inanıp isteyerek okunmalıdır. İnsanların sıcaklığını, muhabbetini ve sevgisini kazanmak için Allah’tan yardım istemektir. Bu dualar ile Allah’a yalvarmış O’ndan yardım istemiş oluruz. Dualarımızı okurken Allah’a isteğimizi iletirken sabırlı davranmalıyız.

Sevgi duasının faydaları nelerdir?

Sevgi duasını herkesin sevgisini kazanmak için okuyabilirsiniz. Kişiler arasında hoş muhabbet oluşmasını sağlar. Geçimsizlik içinde olan eşler arasında bu dualarla sevgi bağı oluşur ve eşlerin birbirlerine olan sevgileri evliliklerini güçlendirir.

Sevgi duası neden okunmalı?

Birbiri ile sürekli geçinemeyen kişilerden biri diğeri için bu duayı okursa aralarında hoş muhabbet ve sevgi oluşur. Allah kulları arasında geçimsizliği sevmemektedir.

Eğer bu dua ile kişiler arasında sevgi oluşursa Allah’ta o kulları arasında oluşan sevgiden hoşnut kalır. Allah’a güvenerek ve inanarak yapılan dualar Allah tarafından hiç bir zaman geri çevrilmez.

Sevgi duaları ne zaman okunmalı?

Allah katında edilen bütün dualar kabul olur. Ancak bazı zamanlarda okunan dualar daha makbul olur. Sabah namazı sonrasında, Kadir gecesinde, namaz vakitlerinde, Cuma günlerinde, arefe günlerinde okunan dualar duanın kabulü için daha uygun olan vakitlerdir.

Sevgi duaları kimler için edilmez?

Sevgi duaları şirke düşen bir kişi için, bir başkasının nikahı altında bulunan kişiler için edilemez. Allah’a yakarış ve Allah’tan istenen şeyler eğer günaha sokacak şeyler ise bunun için Allah’a dua edilemez.

SEVGİ DUALARI:

  1. DUA: 7 KERE OKUNACAK: “Ya akremeleremin ekrimna”
  2. DUA: “Allahümme ahrik ve heyyic eclip ve eczip kalbi ve akli ve ruhi ve cemı a’zai ve cevarihi”

3.DUA: 7 KERE OKUNACAK: Ve la yeuduhu hifzuhuma ve hüvel aliyyül azim

 

Yorum Yap!