Servet İsteme Duası

İnsanlar hayatları boyunca çeşitli şekillerde rızıklarını kazanırlar. Elbette kazanılan rızıklar bazen yetmeyebilir. Bu gibi durumlarda daha fazla çalışmak ve bol rızık için Allah’a bol bol dua etmesi gerekir. Bu duaların edilmesi sırasında uygulanacak bazı kurallar ile birlikte Allah katında yapılan tüm duaların geri gelmeyeceği hadislerde yer alıyor.

Duanın Yapılışı Ve Uyulması Gereken Kurallar

Her insan kendisi ile yaratıcısı arasındaki en sağlam bağ olan duayı bol bol yapıyor. Bu duanın yapılması sırasında uyulması gereken bazı kurallar vardır.

Bu kuralların başında abdestli bir şekilde dua etmek geliyor. Dua edecek tüm insanların öncelikle abdest alması önerilir.

Bunun yanında namazlardan sonra çekilen tespih zamanında isteklerini ve taleplerini Allah’a direkt olarak iletebilirler.

Öncelikle bol rızık isterken helal yoldan kazanç için dua edilmesi gerekir. Bu şekilde Cenabı Hak yapılan duaları asla geri çevirmeyeceğini birçok ayetinde yer vermiştir.

Helal Kazancın Önemi

İnsanlar kazançlarını elde etmek için sabah namazının ardından sokaklara dağılarak rızıklarını aramaları emredilmiştir.

Bunu yapan her mümin kuluna bol rızık vereceği ve onu tatmin eden büyük servetler içerisinde boğacağını birçok yerde beyan edilmiştir.

Bunun yanı sıra hayatında zenginleşmeyi ve servet sahibi olmayı dileyen insanlar Fatiha Suresi ile birlikte özellikle Bakara Suresi’nin 39. ayetini okuyarak arkasından günde yedi kere her namazdan sonra helal rızık kazanarak büyük bir servet istediğini duasında beyan ederek duasını sürekli olarak yalpası önerilir.

Servet edinme duası:

Okunuşu: Allâhümme innâ nes’elüke-l hüdâ vettukâ vel-afafe vel-ğınâ.

 Anlamı: Allah’ım, Senden hidâyet, takvâ, iffet ve helâl yoldan servet isterim

Yorum Yap!