Saçları her gün yıkamanın ne gibi zararları vardır?

Daha çok yaz aylarında saçlarımızı her gün yıkamaktayız. Zararlarını okuyunca eminim sizlerde adımınızı ona göre atacaksınız.

Uzmanlar her gün yıkanan saçlar için önemli uyarılarda bulundu. Özellikle şampuan kullanılarak yıkanan saçlar, yapısal özelliğini kaybederek, mat ve sağlıksız bir görünüme yol açıyor.

 Bunun dışında saçlarınızı ne kadar sık yıkarsanız, saçlar bu tempoya ayak uydurarak o kadar çabuk kirlenir ve yağlanır.

Saçların yağlanması bilinenin aksine zararlı değil, çok yararlıdır. Bu yağlı sıvı saçı korumakta ve beslemektedir. Siz her gün yıkayarak yağlanan saçı temizlerseniz, saçınız nemsiz kalacağı için daha fazla yıpranacaktır.

Çok fazla saç yıkamak ayrıca kepeklenmeye, saç yıpranmasına ve saç dökülmesine yol açmaktadır.

Yinede rahatsız oluyor, saçınızı her gün yıkamak istiyorsanız, onun doğal yapısını bomzmayın. Bir takım bakım kürlerini uygulayarak ona hak ettiği değeri verin.

Saç Bakımı için;

Haftada bir defa sıcak yap bakımı ile saçlarınızın yağ dengesini sağlayabilirsiniz. Zeytin yağını az bir şey ısıtın saçlarınıza sürün ve ardından 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuan ile durulayın.

Eğer hala yıpranma devam ediyorsa, şampuan kullanmayınız. Kullandığınız şampuanın içeriğine özellikle dikkat edin. Bazılarının içerisinde çok fazla kimyasal bulunmaktadır. Bunlar genellikle marka olmayan, piyasada az bulunan şampuanlardır.

Yorum Yap!