Rızık Duaları

Kişilerin normal yaşamında israfa kaçmadan geçimini temin etmesi Allah (c.c)’nün en sevdiği huylardandır. Allahüteala kullarının aşırıya ve abartıya kaçamadan ve israf etmeden yiyip içmelerini hadisi şerifte de tavsiye buyurmuştur.

Allah tüm kullarının rızkını çokça vermektedir. Fakat buradaki ayrıntı kişinin rızkını artırmak için içinde bulunduğu gayrettir.

Yani kişi çalışmadan çaba sarf etmeden Allahuteala’ya bana rızık vermiyorsun nidasının aklından dahi geçirmemelidir.

Kişilerin fakirlik ve zenginlik mertebesine ulaşması ve rızkının artması için çalışması, çabalaması gerekmektedir. Bunların yanı sıra dua ile Allah’tan hoş geçim ve geçim temini sağlamak için maddi manevi isteklerde bulunmalıdır.

Bolluk ve bereket için yapılacak dualar nelerdir?

Peygamber Efendimizin hadisler ve türlü kişiler üzerinden günümüze kadar ulaştırılan bazı tavsiyeleri bulunmaktadır.

Peygamber efendimiz (s.av.)’in tavsiyeleri arasında bolluk, bereket ve rızkın artması için yapılabilecekler ve uygulanacak bazı dua reçeteleri bulunmaktadır.

Peygamberimiz bizim için faydalı olan duaları adeta bir reçete hükmünde bizlere ulaştırmıştır. Amenerrasülü duası bolluk bereket ve rızkın artması için çokça okunması gereken dualar arasındadır.

Kim zenginlik ve başarı istiyorsa Amenerrasulü duasını okumayı düstur edinmelidir. Minimum 41 kere okunması tavsiye edilmektedir.

Rızık artırmak için kişiler; Ya Zettavli, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Vehhab, Ya Gani, Ya Kavi ve Ya Kerim Esmaül Hüsna tespihlerini çekmelidir. Ayetel Kürsi’nin düzenli bir biçimde okunması da bolluk ve bereket için okunması gereken surelerdendir.

Yorum Yap!