Resulullahı Rüyada Görmek İçin Dua

Peygamber Efendimiz (SAV)’mi rüyada görmek için ilk evvela kimsenin hakkını yemememiz ve namazlarımızı kaçırmamamız gerekir. Ahlakımıza ve edebimize dikkat etmemiz ve ibadetlerimizi ihlaslı, yani temiz bir kalple eda etmemiz gereklidir.

Ne Zaman Okumalıyız

Yatsı namazını kıldıktan sonra yatmaya yakın tekrar abdest alınır ve hiç konuşulmaz. İki rekât kılmamız gerekiyor kılacağımız namazda ilk rekâtta Fatiha’dan sonra İhlas Suresi ikinci rekâtta yine Fatiha’dan sonra Kafirun Suresi okunur.

Güzel ve temiz kıyafet giyilir. Peygamberimiz SAV’in gerçekte karşısına çıkacakmışız gibi kıyafetimize ve temizliğimize özen göstermemiz gerekir.

Duayı okuyacak olan bayan ise tesettürüne riayet ederek uyuması gerekir. Kesinlikle abdestli bir şekilde uyumamız gereklidir.

Abdestli bir şekilde yattığımızda sağ tarafa yatacağız ve yüzümüz kıbleye bakacak. Ve uyuyana kadar başta söylediğimiz gibi kesinlikle konuşma olmayacak bunun sebebi ise dünyalıktan bir an bile olsa uzak kalmak.

Neden Okumalıyız

Ümmeti Muhammedin en büyük hayali dünyada Habibi Muhammed Mustafa’yı dünya gözüyle görme şerefine mazhar olmaktır.

Bizim de içimiz de onun sevgisi var ise ve onu görmek için elinden gelen her şeyi yapabilecek olan bir ümmet isek bu duayı okumamız gerekir.

Duamız

Bu konuda okumamız gereken bir dua bulunmamak ile birlikte en önemlisi kalpten istemektir. İnsan neye yanarsa onu görür.

Eğer susamış olarak uyursak rüyamız da sular şelaleler görürüz. Çünkü suya yanmıştır. Eğer biz de gerçekten istersek bizim de rüyamızı teşrifleriyle onurlandırılacaktır.

Yorum Yap!