Regaip Kandili Duası

Recep ayının ilk cuması olan Regaip kandili gecesine Regaip ismini melekler vermiştir. Arapça’da Reğa-be kelimesinden gelmekte olup, istemek, arzulamak gibi anlamlar taşımaktadır. Bu mübarek gece de Allah-u telala kullarının dilek ve isteklerini, dualarını kabul ettiğini buyurmuştur.

Bu gecede tutulan oruçlar, kılınan namazlar kat kat daha fazla sevaptır. Regaip kandilinde kaza ve nafile namazları kılmak sevaptır.

Bizler böyle mübarek geceleri iyi değerlendirmeli ve günahlarımızın bağışlanması için Allah’a bol bol dua etmeliyiz.

Regaip Kandili Duaları

Öncelikle İbadetlerin düzgün ve Allah’ın emrettiği şekilde yapılması ihmal edilmemelidir. Bu önemli gecede günahların bağışlanması için bol bol dua edilmelidir.

Cehennem azabından Allah’a sığınılmalıdır. Dileklerimizi, dualarımızı Rabbimize niyazda bulunmalıyız. Her şeyin sahibi olan Allah’tan istemeliyiz.

Regaip kandili Rabbimizin bize ihsan ettiği en mübarek gecelerde biridir ve günahlarımızın bağışlanması için bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz .

Rabbimiz affına sığınmalı, bağışlanma dilemeliyiz. Allah’ın sonsuz rahmetine merhametine sığındığımız bu özel gece Regaip kandilidir. Bol Bol Tövbe istiğfar edilmelidir.

Gündüzü mümkün mertebe oruçlu geçirilmelidir. Gece boyunca da nafile ve kaza namazları kılınmalıdır. Kuran okuyarak ve dua ederek bu mübarek gece değerlendirilmelidir.

Regaip gecesinde bol bol Salavat getirmeli, dua ve istekler Allah’tan istenmelidir. Böyle mübarek gecelerde Rabbimiz Günahlarımızı bağışlayacağını buyurmuştur ve dua kapıları sonuna kadar açık tutulmuştur.

Dua ve isteklerin kabulü için Rabbimize sığındığımız en mübarek günlerden biri Regaip kandilidir.

REGAİP KANDİLİ DUASI

“Allah’ım, recep ve şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi ramazan ayına kavuştur”

Yorum Yap!