PlayStation Oyunlarını Bilgisayarda Nasıl Oynayabilirsiniz?

PlayStation oyunları istenilen her yerde oynamaya uygun hale getiren uzaktan oynatma özelliği sonunda bilgisayar ortamında kullanılır hale geldi. PS4 3.5 güncellemesini yayınlamasının ardından yeni özellikleri dikkat çekti.

PlayStation oynarken dev televizyonlar karşısında oyunların tadını çıkartmak daha eğlenceli hale gelirken, bazen rahatsız edici durumlar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Bazen eve gelen kalabalık topluluklar, televizyonda başka bir şeyler izlemek isteyen aile gibi birçok faktör ile karşılaşmak oyun esnasında çok moral bozucu oluyor.

Fakat PS vita veya Playstation tv’niz varsa konsolunuz nerede duruyorsa, görüntü ekranını kendi cihazınıza aktarmak mümkün. Bu yeni özellik artık bilgisayarda bulunuyor.

Bilgisayarda PlayStation Nasıl Oynanır?
Bilgisayarda Playstation oynayabilmek için Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. Daha sonra oyun konsolu yazılımını 3.5 sürümüne güncellemek gerekiyor.

Remote Play uygulamasını bilgisayara indirip kurmanız yeterli oluyor. Remote play programını kullanmadan konsolda yapılması gereken ayarlar bulunuyor.

Ayarlar, uzaktan oynatma, bağlantı ayarları ve uzaktan oynatmayı etkinleştir ayarlarını yaptıktan sonra, PS4 sistemini etkinleştirmek için, ayarlar, Playstation hesap yönetimi, ana ps4 sistemi olarak etkinleştir ayarlarına getiriyoruz.

Dinlenme modu ayarında ise yapılacaklar, internete bağlı kal, PS4 sisteminin ağdan açılmasına izin ver, uygulamayı askıda tut kutucukları seçili vaziyete olacaklar.

PS4 Remote Play Programını Bilgisayarda Kullanma
Uzaktan oynatma programı çalıştırıldıktan sonra, kablosuz kol (DualShock) kontrol cihazı USB’ni bilgisayara takıyorsunuz.

Başlat butonu seçilir ve playstation hesabınıza giriş yapıyorsunuz, sonra konsol görüntüsü ikinci ekrana yansıtılmış olur. Konsol görüntüsü bilgisayara aktarılırken konsol mutlaka açık durumda olmalıdır.

Wifi ile bağlanmak yerine Ethernet kablosu ile bağlanmayı tercih etmeniz internet bağlantınızda kopma sorununu önlemiş oluyorsunuz ve görüntü ayarlarınızda kesintisiz görünüm yakalıyorsunuz.

Yorum Yap!