Peygamberi Rüyada Görmek İçin Dua

Birçok insan İslam inancı ile yaşamını sürdürürken peygamber efendimizi görmeyi ister. Elbette Peygamber efendimizin vefat etmesinden dolayı sadece rüyalarda görülmesi mümkün hale gelmiştir.

Bu yüzden insanlar rüyalarında Peygamber efendimizi görmek için her zaman dua etmesi ve gerekli olan birkaç konuyu iyice derinlemesine feyz etmesi gerekir.

Çünkü öyle her isteyen insan Peygamber efendimizi göremez. Bunun için insanın ibadet esaslı bir yaşamı sürmesi ve hayatı boyunca günah olmayan işlere dayalı bir hayat sürmesi gerekir.

Duanın Yapılması Sırasında Uyulması Gereken Kurallar

Birçok insan hayatı boyunca yaptığı istek ve talep üzerine Peygamber efendimizi rüyasında görmeyi çok arzu eder. Fakat bu talep eden insanların yalnızca bir kısmı bu talebi konusunda netice elde eder.

Öncelikle böyle bir duaya başlamadan önce namaz kılmalı ve dua ederken bu talebimizi Allah’a iletmemiz gerekir. Çünkü âlemlerin rabbi yalnızca Cenabı Hak’tır.

Bundan dolayı her türlü duanın direkt olarak Allah’a yani yaratıcıya yapılması gerekir. Bununla birlikte abdestli bir şekilde dua yapılmalıdır.

Rüyasında bu talebin kabul edilmemesi durumunda insan asla ümidini yitirmemelidir. Bununla birlikte sürekli olarak dualarına devam etmelidir. Şüphesiz Cenabı Hak duaları kabul etmekte ve affetmekte yetkilidir.

Yapılması Gereken İşlemler

İnsanlara bu zamana kadar gelen rivayetlere göre Cuma günü gece vaktinde 2 rekat niyet namazı kıldıktan sonra Ayetel Kürsi ve Fatiha surelerini okumalıdır.

Bunun ardından İhlas suresini tam 15 kere okuyup, ardından 1000 kere salavat getiren kişi cuma gününe kadar rüyasında Peygamber efendimizi göreceği rivayet edilir.

Yorum Yap!