Para Borcu İçin Dua

Her şey para ile alınıp satıldığı için kişiler kimi zaman borçlu kalırlar. Bazen tek bir kişiye bazen ise birçok kişiye veya kuruma borçlu kalınabilir.

Hatta kişi kimi zaman bu borçları ödeyemeyecek konuma gelir ve böyle durumlarda oldukça üzüntü ve keder içine düşer. Bir yere borçlu olan kişi omuzlarında koca bir yük hisseder ve bu yükü her tarafa taşıdığı hissine kapılır.

Bu durumda kişide stres yaratarak kişiyi depresyona sürükler, çeşitli hastalıkların çıkmasına sebep olur hatta bazen de intihar ile sonuçlanır.

Sıkıntımızın bu tarz durumlarla sonuçlanmaması için Allah’a sığınmalı, tez vakitte borcun ödenebilmesi için yalvarmalı ve çözüm dilemeliyiz. Unutulmamalıdır ki her şeyin çözümü Allah’tadır. O ne isterse yapabilir ve her soruna çare olabilir.

Para Borcu İçin Nasıl Dualar Edilmeli?

Para borcu olan kişi bu yükten kurtulmak için her daim dua etmelidir. Şöyle bir şey anlatılmaktadır; Bir gün peygamber efendimiz mescide girer ve namaz vakti olmadığı halde mescitte oturan bir adam görür.

Oldukça şaşırır ve namaz vakti olmadığı halde neden burada oturduğunu sorar. Üzerine çöken borçlar yüzünden bu halde olduğunu peygamber efendimize belirtir.

Bunu üzerine peygamber efendimiz ona bir kaç söz öğretir ve bunları söylediği taktirde borcunu ödeyebileceğini ve üzüntüsünden kurtulabileceğini söyler.

Hz. Muhammed’in verdiği bu sözleri söyleyerek ve Allah’a bol bol dua ederek sıkıntılardan kolaylıkla kurtula bilinir.

Yorum Yap!