Ön Ve Arka Kamerası İyi Olan Akıllı Telefonlar Hangileridir?

Telefon seçimini oluşturan en büyük etmenlerden biriside akıllı cihazların kameralarıdır. Piyasada o kadar fazla akıllı cihaz model ve markalar var ki hangi cihazı alacağız karar vermek çok zor oluyor. İşte bu seçimlerin en belirleyici özelliklerinden birisi telefon kameralarıdır.

Piyasada en çok tercih edilen cihazlar Samsung, Apple, Lg, Htc, Sony ve piyasayı yeni bir çağ açmak için dalış yapan Google işte bu markaların telefonları en iyisi ve en iyi kameralara sahip peki en iyi kamera hangisinde hepsinin kamera özellikleri birbirine yakındır.

Şuan için en iyi kamera 2016 serisinin en pahalı ve en iyi modellerindedir. İşte bu modeller ve kamera özellikleri;

En İyi Kameralar Hangi Cihazlarda işte kamera özellikleri;

Samsung Galaxy S7 Edge Arka Kamera; 12 Mp f1,7 diyafram genişliği ultra Hd 4k, Ön Kamera; 5 Mp f1,7 diyafram genişliği özelliklerine sahiptir.

Samsung Note 5 Arka Kamera; 16 Mp f1,9 diyafram genişliği ultra hd 4k, Ön Kamera; 5 Mp f1,9 diyafram genişliğine sahiptir.

Apple İphone 6s ve 6s Plus Arka Kamera; 12 Mp f2,2 diyafram genişliği, Ön Kamera; 5 Mp f2,2 diyafram genişliğine sahiptir.

Apple İphone 7 ve 7 Plus Arka Kamera; 12 Mp f1,8 diyafram genişliği, Ön Kamera; 7 Mp f2,2 diyafram genişleği özelliklerine sahiptir.

Google Pixel ve Pixel XL Arka Kamera; 12 Mp f2,0 diyafram genişliği, Ön Kamera; 8 Mp f2,0 diyafram genişliğine sahiptir.

SONUÇ OLARAK: Cihazların hepsinin kamera özelliği çok iyi fakat en iyisi Samsung S7 ve Apple İphone 7 dir. Her iki cihaz da oldukça net ve düşük ışık da net fotoğraf çekmektedir.

 

Yorum Yap!