Nur Duası Okunuşu Ve Anlamı

Dua, içten gelen bir isteği Allah’tan istemektir. Ondan başka yaradan olmadığına inanarak, yalnız ondan medet ummaktır. Allah’ın her şeye gücünün yettiğine inanarak yalnız ondan dilek dilemektir.

Ondan başka yaradan yoktur ve en sıkıntılı zamanlarda kimse olmadığı zaman Allah ile konuşmaktır. İnsan istediği her yerde her an dua edebilir.

Gerçekten içten istediği her şeyi Allah’tan dua yolu ile isteyebilir. Tabi sadece dua ederek de bir amaca ulaşılmaz. Kişi önce bir konu hakkında elinden geleni yapmalı, gerisini Allah’a bırakmalıdır.

Nur Duası’ da okuyuculara Allah’ın varlığını, birliğini, tekliğini anlatır. Ondan başka ilah olmadığını, her şeye yalnızca onun gücünün yettiğini, Hz. Muhammed’in onun elçisi ve resulü olduğunu bildirir.

Nur Duası Okumanın Faydaları

Bilinene göre bu duayı okuyan kişi vesveseden kurtulur ve imanlı bir kişi olma yolunda ilerler. Ayrıca günahlardan kurtulmak için de Besmele ile birlikte okunmalıdır.

Darlık ve bollukta şükür için, ateşli hastalıkların iyileşmesi için, iç ferahlığı için, kötü insanların şerrinden korunmak için Nur duası okunabilir. Dil ile yapılan dedikodunun günahından kurtulmak için, kalp ferahlığı için okunabilir.

Nur Duası Ne Zaman Okunmalı

Namazlardan sonra okunabilir, gün içinde istenilen vakitte okunabilir. Dua okumanın yeri ve zamanı yoktur. Dua her zaman okunabilir.

Allah her daim kullarıyla iletişim halindedir. Yeter ki yapılan dua içten gelerek yapılsın. Nur duası çok uzun bir dua değildir, kolayca ezberlenebilir ve her zaman okunabilir.

Yorum Yap!