Nihat Hatipoglu Bekarlar İçin Dua

İslamiyet’ te her konu için okunacak bir dua bulunmaktadır. Ama önemli olan okunacak olan duanın doru şekilde ve doğru zamanda okunmasıdır. Bekar olan bay ya da bayanlardan evlenmek isteyenlerin okuyabileceği evlilik duaları vardır. Nihat Hatipoğlu’ nun evlenmek isteyen bekar kişilere tavsiye ettiği dua aşağıdadır.

Nihat Hatipoğlu’ nun Bekarlara Tavsiye Ettiği Evlilik Duası

”Rabbi inni lime enzelte ileyhi min hayrin fakiru”.

Nihat Hatipoğlu’ nun Bekar Kişilere Tavsiye Ettiği Evlilik Duasının Anlamı

Hayırlı bir kısmet ile evlenmek için okunulacak olan bu duanın anlamı, duayı okuyan bekar olan kişi Rabbinden kendisi için hayırlı olanı istemektedir ve buna muhtaç olduğunu Rabbine bildirmektedir.

Nihat Hatipoğlu’ nun Bekarlara Tavsiye Ettiği Evlilik Duası Ne Zaman Okunur

Nihat hatipoğlu’ nun bekar olan kişi bay olsun bayan olsun her ikisinin de okuyabileceği yukarıda yazılı olan ve Rabbinden muhtaç olduğunu söyleyerek hayırlı kısmetini istediği duayı kabul olup gerçek olması için kişiler günün herhangi bir saatin de istedikleri kadar okuyabilirler.

Fakat bu duayı okur iken dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ve o dikkat edilmesi gerekli olan hususta duayı okur iken inanarak okumaktır.

Hangi dua okunur ise okunsun bu okunan duadan bir medet umuluyor ve yaratandan bir şey isteniyor ise gönülden istemeli ve o şekilde dua okunmalı ki okunan dua kabul edilsin. Evlilik arzu ediliyor ise yukarıda yazılı olan dua istenilen saatte ve istenilen sayıda okunabilir.

Nihat hatipoğlu şu duayı okumanızı tavsiye etmiştir:

“Ya Bais Celle Celalühü”  Ezan okunurken söylemek çok daha etkilidir

Yorum Yap!