Nazara Karşı Dualar

Nazar kimileri için batıl inançtan ibaretken kimileri için oldukça inandırıcı bir gerçektir. Nazar çok farklı şekillerde meydana gelebilmektedir. Genellikle nazarın nedeni kötü niyetli olmaktır. Kötü düşüncelere sahip olan kişiler negatif enerji ile doludur.

Negatif enerji kişinin kendisine zarar verebildiği kadar çevresindeki diğer kişilere hatta objelere dahi zarar verebilmektedir.

Kötü enerjinin açığa çıkma biçimi olarak ifade edilebilen nazardan korunmak için pek çok batıl inanç yapılabilmektedir. Örneğin nazar boncuğu gibi nazardan koruyuculuğuna inanılan pek çok aksesuar kullanılmaktadır.

Nazardan korunmak için yapılması en güzel şeylerden biri ise bolca dua etmektir. Dua kişinin pozitif enerji ile dolmasını sağlar. Bu nedenle kötü enerjilerin size geçmesini de bir bakıma engeller.

Nazara Karşı Nasıl Dualar Okunmalıdır?

Nazara etkili olan bir takım dualar bulunmaktadır. Bu özel dualardan biri de felak ve nas sureleridir. Nas ve Felak surelerinin birlikte okunması kişiyi nazara karşı koruyabilmektedir. Yine nazara ve kötü enerjiye engel olacak dualardan biri de Ayetel Kürs-i’dir.

Nazar Nasıl Anlaşılır?

Kişilere nazar değebileceği gibi kişinin mal ve mülküne de nazar değebilmektedir. Nazara uğradığını düşünen kişiler kendilerini mutsuz ve yorgun hissedebilmektedir.

Özellikle nazarın en büyük belirtilerinden biri de sürekli sıkıntılı bir hal içerisinde olma, eve girmeme hissi ya da kendini aşırı yorgun hissetme gibi şikâyetlerdir. Bu gibi durumlarda kişilerin bol miktarda dua etmesi önemlidir.

Yorum Yap!