Nazar Değen Kişi İçin Okunacak Dua

Nazar değmesi, kişinin farklı bir gözle bakması olarak adlandırılır. Bu bakış kimi zaman içtenlikle sevmekten, imrenmekten veya o anlık içinden geçirdiği cümlelerden ibarettir. Bakılan kişinin de yıldızı düşükse nazar değerek hayatında kimi aksiliklerin oluşmasına sebep olacaktır.

Nazar Var Mı, Etkisi Nedir?

Yüzyıllardır varlığı bilinen nazar sadece kötü niyetli kişiler tarafından olmamakla birlikte o kişilerin kötü bakışları sayesinde hayatlar olumsuz yönde etkilenebiliyor.

Nazarın gerçekliği ve etkisini anlatan bir olay gerçekleşmiş ve peygamberimiz(sav) mezarlık yanından geçerken kişilerin durumlarından haberdar olduğundan dolayı söylemiş olduğu söz etkilidir.

Ölen kişilerin yüzde doksanının nazardan öldüklerini belirten peygamberimiz(sav) nazarın varlığını ve kişileri ölüme dahi götürebileceğini hatırlatmıştır.

Nazar Değen Kişiye Dua Nasıl Edilmeli?

Öncelikle dua edecek olan kişinin abdest alması okunacak duanın etkisini arttıracaktır. Nazar ayetlerini okuyarak ve kişiye dokunarak nazardan uzaklaşması sağlanır.

Nazar değen kişi için okunacak dualar kişinin üzerine okunarak ellerinin değdirilmesi yoluyla üzerindeki kem gözlerin uzaklaşması şeklinde gerçekleşir. Bu sayede kişinin üzerindeki olumsuz enerji uzaklaştırılacak kişi rahata kavuşacaktır.

Nazar Duasının Okunması Faydalı Mı?

Nazar duasının okunması elbette faydalıdır. Kimi zaman kötü niyetli bakıştan kimi zaman da fazla içten sevme ile gerçekleşen nazar kişileri huzursuz etmektedir.

Nazar duası okunduğunda ise kişi bu durumdan uzaklaşarak normal yaşantısına dönecektir. Bu bağlamda nazar duasının okunması son derece faydalıdır. Sıkıntının giderilmesi için dua etmek ve nazar ayetlerini okumak kişiyi eski haline getirecektir.

NAZAR DEĞEN KİMSEYE OKUNACAK DUA:

Bismillahirrahmânirrahîm

Ve in yekâdüllezîne keferû lâ yüzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiuz-zikra ve ye’kulûne innehû le mecnuv-ve mahüve illâ zikrul-lil âlemîn.

 

Yorum Yap!