Mutluluk İçin Dua

Her insan mutlu olmayı ister. Mutluluk hem beden hem de ruh sağlığımız içi oldukça önemlidir. Mutlu insanlar hem beden hem de zihin rahatlığına kavuşurlar. Ancak hayat boyunca her şey güzel geçmez. Hayat iniş ve çıkışlarla doludur.

Kimi zaman çok üzüntülü olaylarla karşı karşıya gelinir. Bu yüzden de insanlar bu üzüntüler en kısa şekilde atlatıp mutlu olmak için Allah’a sığınarak dua ederler.

Mutluluk İçin Dua Okurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dua için önemli olan nokta samimi ve içten olunmasıdır. Her ne olursa olsun isteklerin net ve açık bir şekilde düşünülüp doğru bir şekilde söylenmesi gerekir.

Peygamber efendimizin ve ailesinin mutluluk için okuduğu pek çok dua vardır. Özellikle Fatiha ve İhlas suresi bu dualardan birkaçıdır.

Duanın içtenliği ve samimiyeti her şeyden önemlidir. Sakin bir ortam da gerçek düşüncelerle Allah’a açılmak kişiyi her türlü kötülükten ve kötü düşünceden uzak tutacaktır. Edilen dua kişiye huzur verecektir.

Mutluluk Duasının Amacı Nedir? 

Dua her türlü kötülüğü bizden uzaklaştırır. Ayrıca dua ederken zihin de rahatlığı için depresyon, stres ve kaygı gibi durumlardan da kişiyi uzakta tutar.

Mutluluk duası her erkek ve her kadın tarafından okunabilir. Sadece kişinin kendi için değil bir başkası için de bu duayı okunabilir. Örneğin bir arkadaşı, yakın bir akrabası veya ailesi için kişiler dua edebilir.

Mutlu olmak için her gün 100 defa:

İlahe ente maksudi ve rızake matlubi  okuyarak AMİN Denilmelidir.

Yorum Yap!