Merak Edilen Twitter QR Kodu Nedir Ve Nasıl Kullanılır

Snapchat uygulamasını kullananlar için büyük bir bağımlılık yaratan QR Kod özelliği Twitter’da kullanıcıların hizmetine sundu. Kullanıcılar daha hızlı bir sürede büyük kitlelere ulaşabilir ve hesaplarının reklamını daha kolay bir şekilde yapabilir.

QR Kodu Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların kendi taramasını oluşturmasını sağlıyor. Kodun çıktısı alındığında hesabın paylaşmak istediğiniz alanı çıktıya yapıştırılıyor ve yaptığınız kodu gören diğer kullanıcılar kodu taradığında sizi bulur ve takip etme olanağı sunar. Pratikliği yüksek bir uygulama olmuştur.

Örneğin bir işletmeniz var ve gelen misafirleriniz sizi Twitter’da bulmasını istiyorsunuz. Hemen hesabınıza mobil olarak giriş yapıyorsunuz, QR kod ile ekran görüntüsü alıp, çıktısını alarak gelen misafirlerinizin kolaylıkla görebileceği yerlere koymak olacak.

Gelen misafirlerinizin bu dakikadan sonra yapacakları şey Twitter’ın uygulamasından yaptığınız QR kodunuzu taratmak ve takipçiniz olmaları. Bu kod ile ne kadar hızlı bir şekilde büyük kitlelere ulaştığınızı fark edeceksiniz.

QR Kodu Nasıl Alınır?

Telefonunuza kurduğunuz Twitter uygulamasını açıyorsunuz. (Android ve IOS kullanımı farketmez.) Solda bulunan menü açılır ve “QR kodum” tıklanır.

QR kodunuz karşınıza gelir. Ekran görüntüsünü alabilir, çıktısını alabilir, isterseniz de paylaşabilirsiniz ve QR kodunuzu başka kişilere sunabilirsiniz ve insanların sizi takip etmesini sağlarsınız.

Eğer ki QR Kodunuzu paylaşmak istiyorsunuz, bu durumda ise QR kodunun bulunduğu penceredeki paylaş düğmesine tıklayarak paylaşabilirsiniz.

Başka Kişilerin QR Kodunu Nasıl Taratılır?

Basit bir işlem ile çözülebilir. Twitter uygulaması açılır QR Kodu tarama bölümünden diğer kullanıcıları takip edebilirsiniz.

3 ile 5 saniye tarattığınız kişinin QR kodu ile kişinin hesabına yönlendirilebileceksiniz ve hemen takibe başlayacaksınız.

Başka bir kullanıcının QR kodunu taratmak için ise “Başka bir tane tara” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede tekrardan kod tarama bölümüne yönlendirilirsiniz.

Yorum Yap!