Limon suyunun iyi geldiği 6 hastalık

Limonlu su özellikle anti viral ve anti bakteriyel gibi mucizevi özelliklere sahip olduğundan dolayı, inanılmaz bir şekilde hastalıklara iyi gelmektedir. Bu hastalıklar hangileridir? Gelin birlikte okuyalım ve öğrenelim…

İçerisinde hücre takviyelerinden tutun, C ve B vitaminleri, şeker, potasyum, fosfor flavanoid bulunmaktadır. Limonlu suyun vitamin bakımından zengin olması, onu diğer meyvelerden üstün kılmaktadır. Uzmanlar limonlu suyun bir çok hastalığa iyi geldiğini söylüyor. Sabahları tüketirseniz, faydasını çok daha fazla görürsünüz.

1) Mesane taşları

Tıpkı böbrek taşı gibi, mesane taşı da insanlar için tam bir eziyettir. Limonlu su içerek azalmasını sağlayabilirsiniz.

2) Girip

Soğuk algınlığına karşı en etkili vitamin C vitaminidir. Limon suyunun içerisinde bolca bulunmaktadır. Bu yüzden anti viral ve anti bakteriyel özelliklere sahip olduğundan dolayı grip, nezle, soğuk algınlığı için inanılmaz derecede etkilidir

3) Böbrek taşları

Potasyum limon suyunun içerisinde fazlasıyla bulunmaktadır. Bu yüzden idrardaki sitratın azalmasına yardımcı olur. Oksalatların düzenli çalışmasıyla birlikte böbrek taşlarınızı azaltır. Böbrek taşı malumunuz günümüzde bir çok insanın yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır.

4) Gıda kaynaklı hastalıklar

Gıda kaynaklı bir çok hastalıkları etkisiz hale getirmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi uzmanlar sabahları içilmesini tavsiye etmektedir. Çok fazla içmeyin midenizi rahatsız edebilir. Her şeyin fazlası zarardır.

5) Eklem ağrıları

ürik aşındırıcılar, eklemlere fazlası ile zarar vermektedir. Limonlu su üriğin azalmasına yardımcı olmaktadır. Eklem ağrılarının yanı sıra şişkinlik yaşayan insanlar ayrıca limon suyunu tüketebilirler.

 6) Kas ağrıları

Çağın hastalığı kas ağrıları, özellikle bilgisayar ve telefon kullanımı ile birlikte artmaya başladı. İnsanların hareketsiz kalması, yeterince egzersiz yapmaması, kas ağrılarının başlıca sebebidir.  Egzersiz yaptıktan sonra ardından birde limonlu su içerseniz, kas ağrılarında ciddi azalma meydana gelir.

Yorum Yap!