Kumeyl Duası Arapça

Kumeyl duası oldukça faziletli bir duadır. Hz. Ali’nin sır arkadaşı olan Kumeyl bin Ziyad’a öğrettiği bir duadır. Bu Kumeyl Duası, ‘Hızır duası’ olarak da bilinmektedir. Duanın faydaları saymakla bitmez.

Kumeyl duası mübarek gün ve gecelerde çokça okunmalıdır. Duanın özellikle Perşembe geceleri okunması tavsiye edilmiş ve faydasının çok daha fazla olacağı belirtilmiştir. Kumeyl duası, özellikle Ehl-i beytin de şiddetle tavsiye ettiği bir duadır.

Kumeyl Duasının Faydaları Nelerdir?

Kumeyl duası, her türlü durum için sıklıkla başvurulan bir duadır. Tüm dilek ve istekleriniz yahut sıkıntılarınız için Kumeyl duasını çokça okuyabilirsiniz.

Kumeyl duasını her gün 1, 3 ya da 7 kez okuyabilirsiniz. Her gün okumaya devam ederek 7-21 gün içerisinde Allah’ın izni ile her ne için okuduysanız faydasını görmeye başlarsınız.

Kumeyl Duası Hangi Günlerde ve Günün Hangi Saatinde Okunmalıdır?

Belirli bir günde ya da saatte okunma zorunluluğu olmayan Kumeyl duasını dilediğiniz saatte fakat her gün mutlaka okumalısınız.

Mübarek gün ve gecelerde çok daha faziletli olan dua okuma eylemi, Kumeyl duası için de geçerlidir. Bu yüzden Kumeyl duasını mübarek gün ve gecelerde daha fazla sıklıkla okumalısınız.

Mübarek gün ve geceler içerisinde Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri ve geceleri de dahildir. Bu günlerde özellikle Kumeyl duasını okumanız sizlere oldukça fazla fayda ve hayır sağlayacaktır.

Her gün 1, 3 ya da 5 kez Kumeyl duasını okuyarak her şeyin hayırlı sonuçlanması için dua etmelisiniz…

Yorum Yap!