Kötülüklerden Korunmak İçin Dua +

Kötülük şeytanın vesveselerinin en büyük nedenidir. Kimi zaman bir yalan sizin kötülüğe uğramanıza neden olabilmektedir. Kötülüklerden korunmak için öncelikle Allah’a sığınmalı ve duaların gücünden yararlanılmalıdır.

Kötülük kimi zaman insanın gerçekleri görememesine neden olur. Kötü kimseler başkalarının acı çekmesinden ve üzüntüsünden memnun olmaktadır.

Fakat Allah her daim iyilikten yana olan insanlar ile beraberdir. Dürüst ve iyi insan olmak için daima mücadele etmeli ve vicdanınızı kaybetmemeye özen göstermelisiniz.

Kötülüklerden Korunma Duaları Nelerdir?

Kötü düşüncelerden kurtulmak için sizlerde özel duaları okuyabilirsiniz. Kötülüklerden koruyan duaların başında Ayetel Kürs-i duası gelmektedir.

Günde 100 defa Ayetel Kürs-i okumak rahat bir uyku süreci geçirirken huzurlu uyanmanızı sağlar. Aynı zamanda gün içerisinde size gelebilecek kötülüklerin de önlenmesini sağlayacaktır.

Nas ve Felak surelerinin de kötülüklere karşı koruyucu etkisi vardır. Kötülük ve şerden Allah’a sığınma anlamalarını içeren bu dualar oldukça önemlidir.

Kötülükten korunmak için bildiğiniz duaları okuyabilirsiniz. Kimi zaman kötülükler size nazar olarak da gelebilmektedir.

Bu nedenle nazara karşı özel duaların gün içerisinde okunmasına da özen göstererek oluşabilecek kötülüklerden kendinizi koruyabilirsiniz. Kötülükten korunmak için bulunduğunuz ortamı temiz tutmaya da özen göstermeniz faydalı olacaktır.

Özellikle mutfakta bulunan yemeklerin ağzını kapalı tutmalı ve ortamı temiz bırakmaya özen göstermelisiniz. Yine namaz kıldığınız ortamların da temizliğine dikkat etmeniz sizi gelecek kötülüklerden korumaya yardımcı olacaktır.

Kötülüklerden korunmak için kısa ve etkili bir dua

“Hasbinallahü ve ni’melvekîl.”

Anlamı: Allah bana yeter, O En güzel vekildir

Ayrıca  günde 100 defa:  Subhânallâhi ve bihamdihî. Okumayı unutmayın

Yorum Yap!