Kötülerin Şerrinden Kurtulmak İçin Dua

Hayat her zaman tozpembe değildir. Karşımıza hep hayırlı ve iyi insanlar çıksın diye dua ederiz. Ancak şeytanda dünyadaki görevini insanlar üzerinden sağladığı için herkesin çok çok iyi olmasını bekleyemeyiz. Bazı kötü durumlara şahit oluruz ve önlem almak için dualara sığınırız.

Kötü insanlarla karşılaşmamak için kötü insanların, büyücülerin ve kem gözlülerin şerrinden korunmak için birçok dua okunur.

Kötülüklerle karşılaştığımızda bunların bize dokunmaması için ve bunlardan korunmak için dualar okunur.

Kötülerin Şerrinden Korunmak ve Kurtulmak İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Kötü insanların, büyücülerin ve istenmeyen varlıkların size kötülük vermemesi için kalkan görevi gören dualar her zaman yanınızdadır. Size kötülük vereceğini düşünen ve çıkarcı insanlardan korunmak için bu dualar okunur.

Bu duayı günde 7 kere okumanız tavsiye edilir. Bu sayede dualar sizi kötü insanların ve kötü varlıkların şerrinden korur.

Adeta size kalkan görevi görür ve sizi yapılan kötülüklerin çarparak geri dönmesini sağlar. Yapan kişiye bu dünyada ya da öbür tarafta zulümler çektiren bu dua iyi insanları korur.

Kötülerden Korunma Duasını Kimler Okumalıdır?

Bu duayı kötülük gören kişiler ya da kötülük göreceğini düşünen kişiler okumalıdır. Çocuklarının başına kötü bir şey gelmemesi için de bu dua okunabilir.

Bu duayı her türlü kötü insanların ve büyücülerin şerrinden korunmak için okuyabilirsiniz. Günde yedi sefer okunması önerilir. Bu dua ayrıca şeytanın ve vesvesenin şerrinden de sizi ve ailenizi korur.

Kötülerin Şerrinden Kurtulmak İçin Dua

“Hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim”

Yorum Yap!