Korkuya Karşı Okunacak Dua

Kimi zaman içinizde bir ürperti hissi oluşabilir. Kötü korkular ya da kabuslar gören bir çok kişi bu durumu psikolojik olarak düşünmektedir. Korkuların birçok sebebi bulunmaktadır. Korkularınızdan kısa sürede kurtulmak için çeşitli Esma’ları okuyabilirsiniz. Bu Esmalar kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Korkuyu yenmek için duaların gücünden faydalanmak gerekir: Korkular çoğu zaman şeytanın vesveseleri sonucu görülmektedir.

Bu vesveselerden korunmak için özel duaların gücüne sığınmak gerekir. Korkuya karşı duaların başında Ayetel Kürsi gelmektedir. Korkunuzun yenmek için her gün Ayetel Kürsi okuyama özen göstermelisiniz.

Korkuya Karşı Dua Okumak

Uyanıkken ya da uykuda çoğu zaman korktuğunuzu düşünüyorsanız eğer öncelikle beden temizliğinize özen gösterip göstermediğinize dikkat etmelisiniz.

Bulunduğunuz ortamın temiz olmasına her daim özen göstermeli bu ortamlarda özellikle dua gibi önemli yazıları bırakmamalısınız.

Temiz olmayan ortamlar daha çok korkmanıza neden olur. Kimi zaman fal, büyü gibi Allah’ın yasakladığı şeyler ile ilgilenmek de korkmanıza neden olacaktır.

Öncelikle bu tür alışkanlıklarınız var ise hemen bırakmalı ve Allah’a yönelerek tövbe etmelisiniz. Zamanınızı fal, büyü gibi yasak olan ve size ve çevrenize ciddi zararlar verebilecek uğraşlardan uzaklaşmanız ve temiz bir kalp ile ibadet etmeniz gerekmektedir.

Korkunuzu yenmek için Felak ve Nas surelerini gece yatmadan önce okuyabilirsiniz. Bir işe koyulacağınız da Allah’ın isimlerini içinizden geçirmeniz ve korkularınızı yenmek için Allah’a sığınmanız önemlidir.

Korkuya Karşı Okunacak Dua

Eûzü bi kelimetillâhit-tâmmeti min gadâbihî ve igâbihî ve şerri ibēdihî ve min hemezâtiş-şeytâni ve en-yehdurûn.

Yorum Yap!