Kışın tatil yapmak için 7 nedeniniz var!

Biz insanlar genelde kışın çalışır, yaz mevsiminde ise tatile gideriz. Bavulunuzu şimdiden hazırlayın çünkü kış tatili size çok iyi gelecek…

Biliyorum hepiniz yaz tatili yapmaya alışıksınız değil mi? Daha önce hiç kış tatili yapmadınız öyle mi? Tüm tabuları yıkıp,  Alışkanlıklarınızdan vazgeçip Kış tatili yapmaya ne dersiniz?

İşte kış tatili yapmanın bizlere sağladığı harika avantajlar:

1 – Kışın yoğun tempoda çalıştığımız için biraz ara vermek hem bedenimize hem ise ruhumuza çok iyi gelecek. Böylelikle moral depolayarak eskisinden daha zinde birisi haline geleceksiniz.

2 – Yazın tatil yapabileceğiniz yerler, kışın çok uygun ve ekonomik oluyor. Kış tatili fazla rağbet görmediğinden dolayı bir çok otel ve pansiyon inanılmaz fiyatlarla kampanyalar yapıyorlar. Kış tatilinin en büyük avantajlarından birisi ise kafanızın rahat olması ve sakin bir ortamda tatil yapmanızdır. Yazı her taraf kalabalık, araba sesleri, çocuklar derken gürültü ve şamata huzurunuzu kaçırabilir. Kışın ise her taraf sakin ve tatil yapacağınız yer boş olduğundan dolayı huzurla sükunetle bu anın keyfini çıkartabilirsiniz.

kis

3 – Şöyle güzel bir şömine ve karşısında kahve içerken kendinizi düşünün ve yanınızda sevdiğiniz insanlar var. Sıcacık ateşin karşısında sohbet etmek insana o kadar huzur veriyor ki; mutlaka bunu denemelisiniz. O  an anlatılmaz yaşanır!

4 – İster otobüsle, ister uçak yada trenle tatile gidin. Emin olun yaza göre çok daha ucuz olur. Fiyatlar neredeye her zaman yaza göre %50 indirimlidir.

5 – Yazın hava sıcak olur, kalabalık artar, gürültü gibi bir çok dış faktör bizi istemeden etkiler. Bu olumsuzluklar kış tatilinde yaşamaz. Sadece biraz üşürsünüz ama sıcacık bir ortamda huzur bulmak gibisi yoktur!

6 – Ayrıca kışın bazı ülkelerde yaz olmaktadır. Kışın ortasında o ülkelere giderek yazı yaşabilirsiniz.

7 – Kışın yoğun tempoda çalışırken karın ve kar manzarasının tadını çıkartamazsınız. Ama tatildeyken bir kar yağması ve karlı kaplı evlere bakmak insana inanılmaz derece huzur verir.

kis2

 

Yorum Yap!