Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?

Tabletlerde ve akıllı telefonlarda kullanılan ve şifreli olan telefon ya da tablet bazen tatsız olaylara sebebiyet verebilir. O olay ise şifreyi unutmak ya da başkalarının şifreyi bloke etmesidir.

Kilitlenen telefonu açmak için ilk yöntem;

Eğer cihazınız kilitlenmeden önce wifi bağlantısı bulunuyorsa ve internet varsa işimiz biraz daha kolaylaşır.

Google hesabınızı biliyorsanız oraya girerek kilidi kaldırabilirsiniz. Eğer kilitlenmeden önce internete bağlı değilseniz bu çözüm işe yaramayacaktır.

İkinci Yöntem: Hard Reset Atmak;

Başka bir çözüm olarak telefona hard reset atmanızdır. Telefonunuza hard reset atarsanız telefonda bulunan rehber, resimler, arama kaydı ve telefonunuzda bulunan tüm bilgiler silinir.

Akıllı telefona hard reset ise şöyle atılır: Bazı telefonlarda farklılık gösterse de tüm telefonlarda olan 4 tuş kombinasyonunun bilinmesi gerekiyor.

 Akıllı telefonun arka kapağını açın ve bataryasını çıkarın. 10 saniye kadar bekledikten sonra bataryayı telefona tekrar takın. Ardından ses açma tuşu ve açma-kapama tuşuna 10 15 saniye basılı kalacak şekilde tutun.

Önünüze mühendislik menüsü çıkacak. O ekranda Wipe Data seçeneğinden Factory Reset’i seçin ve Reboot Now bölümünü ses açma –kapama tuşları ile işareti üzerine getirin.

Bu işlemi onaylamak için power tuşuna dokunun. Bu şekilde telefon kendini sıfırlamış olacak ve ilk haline gelecektir.

Önünüze çıkan menüde yalnız test ekranı varsa mühendislik ayarı engellenmiş demektir. Bu durumda cihazınıza reset atamazsanız. Yapmanız gereken cihazınızı yetkili servise götürmek olmalıdır.

Eğer Çin malı akıllı telefon kullanıyorsanız bir sorun çözme yöntemi daha var. Ama şansınız biraz az. Telefonunuzdan Google şifre giriş alanına varana kadar sürekli tuşlara basın.

Şifre gelirse bataryayı çıkarın ve ardından tekrar takın. Telefonunuzu açın. Belli bir zaman sonra sistemde bulunan şifre bölümü hata verecektir ve desen kapanacaktır. Uygulanmaması tavsiye edilir.

Yorum Yap!