Kenzül Arş Ve Kadeh Duası

Peygamber Efendimiz Kenzül Arş ve Kadeh duasının okunmanın faziletlerinden bahsetmiştir. Kenzül Arş ve Kadeh duasına başlamadan önde abdest almalı ve hem duygusal hem de fiziksel kirliliklerden korunmak için arınmalıyız.

Abdest almak hem edilen duanın bereketini hem de duanın kabul olma olasılığını büyük ölçüde artırır. Bu nedenlerden dolayı Kenzül Arş ve Kadeh duasına başlamadan önce abdest almak ve hacet namazı kılmak oldukça önemlidir. Duaya başlamadan önce ise mutlaka üç kere besmele çekmek gerekir

Kenzül Arş ve Kadeh Duası Faziletleri

Bu duayı borçlu olan insanlar okursa ne kadar borcu olursa olsun kolaylıkla öder, hasta olan kişilerin ise bu duayı hem okumaları hem de üzerinde taşımaları biran önce sağlıklarına kavuşmaları için etkilidir.

Hatla olan insanların bu duayı üç kere okumaları onları bütün hastalıklardan emin kılmaktadır. Peygamber efendimiz bu duayı düzenli olarak okuyan herkesin günahlarından arınacağını ve ne kadar büyük olursa olsun tövbe edip okumalarından sonra günahlarından kurtulacaklarını buyurmuşlardır.

Ayrıca her gün namaz vakitlerinden sonra Kenzül Arş ve Kadeh duası okuyan herkesin istekleri ve niyetleri kabul olur..

Yine namaz vakitlerinde selam verildikten sonra bu duayı okuyan kişilerin ahret ve dünya hayatında büyük kolaylıklar sağlanır.

Ahret in ve dünya için ne kadar niyetleri varsa hepsi nail olur. Kısaca Kenzül Arş ve Kadeh duası faziletleri saymakla bitmeyecek kadar çok olan duaların başında yer alır.

Yorum Yap!