Kekemelik İçin Okunacak Dua

Birçok insan doğuştan yakalandığı bazı özürleri olabilir. Kekemelikte doğuştan gelen bir sağlık sorunu olarak ortaya çıkar. Gerekli olan muayene sürecinden sonra insanlar sonsuz kudret sahibi olan Allah’a sığınarak kekemelik durumundan kurtulmak için dua etmelidir.

Çünkü Cenabı Allah sonsuz güç ve kuvveti elinde bulundurur. Allah ol deyince her şeyi oldurur. Bu yüzden duaları eksiksiz bir şekilde yapmak son derece önemlidir.

Duanın Önemi ve Yapılışı

İnsanlar kalplerinden geçirdiği duayı samimi bir şekilde Allah ile paylaşırsa kesinlikle kabul edileceği rivayet edilir. Çünkü Cenabı Allah kulunun gönülden gelen tüm dualarını kabul eder.

Gönülden yapılmış olan duaların asla geri çevrilmeyeceği büyük din âlimleri tarafından beyan edilmiştir. Yalnız dua etmeden önce bütün ibadetlerin tamamlanması, abdestli bir şekilde kılınan namazın ardından dilek ve istekler direkt olarak yaradana iletilmesi önemlidir.

Duada Okunacak Ayetler ve Yapılacak İşlemler

Öncelikle dua ederken şifa kaynağı olarak da bilinen Kuran-ı Kerim’den yararlanılması önerilir. Bunun yanında şifa kaynağının içerisinde yer alan Taha suresinin 27. ayeti her duanın içerisinde mutlaka okunması gerekir.

Çünkü kekemelik gibi bir sorunu olan insanlar Taha Suresinin ilgili ayetini okuyarak buradan elde edilecek şifa ile kısa bir süre içerisinde bu sorundan kurtulmak mümkündür.

Bunun için sürekli olarak sağlık açısından bizi yaradan Allah ile bağlantıyı koparmamak gerekir. Bilinir ki dua mümin olan insanın en önemli silahı olarak yorumlanır.

Bunun yanında diğer bir ayet ise Furkan Suresinin 25 ile 77. ayeti olarak bilinir. Bu ayetin dualarda bol bol okunması ile kekemelik sorunu çeken insan çok kısa bir süre içerisinde dili açılarak sağlığına kavuşacaktır.

Kekemelik İçin Okunacak Dua:

Bismillâhirrahmânirrahim. Vehlul Ukdeten Min Lisâni

Yorum Yap!