Kaza Ve Beladan Korunmak İçin Dua

İnsanoğlunun günlük yaşamda başına birçok kaza ve bela gelebilmektedir. Kaza ve belanın gelmesini önlemek için duaların gücüne inanmakta ve her daim dua etmeyi ihmal etmemekte fayda vardır. Kaza ve beladan korunmak için Felak ve Nas dualarının etkili olduğu bilinen dualar arasında yer almaktadır. Gün içerisinde Felak ve Nas surelerini istediğiniz zamanlarda okuyabilirsiniz.

Dualar pek çok kazanın önlenmesinde önemli olduğundan dolayı dualar aracılığı ile bedeninizi Allah’a emanet etmeniz gerekmektedir.

Dualar aynı zamanda sizi olduğu kadar sevdiklerinizi korumak için de etkilidir. Sevdiğiniz kişileri, çocuklarınızı ya da diğer aile bireylerini korumak için sizlerde duaların gücüne sığınabilirsiniz.

Dert, bela, hastalık ve fitneden kaynaklı oluşacak sıkıntılar nedeni ile kişiler bir takım olumsuzluklar yaşayabilmektedir. Bu durumlara karşı gün içerisinde okuyabileceğiniz özel dualar bulunmaktadır.

Kaza ve Beladan Korunmak İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Kaza ve belanın nereden ve ne zaman geleceğini kestiremeyebilirsiniz. Kimi zaman bir düşman ile karşı karşıya kalmak size bela getirebilirken kimi zaman nazar ve kötü iftiralar nedeni ile belaya uğrayabilirsiniz.

Düşmandan uzak durmak ve size gelebilecek kötülükleri önlemek için Kureyş Suresi’ni okuyabilirsiniz. Kureyş suresinin günde en az 11 defa okunmaya özen gösterilmesi gerekmektedir.

Günde 11 defa okuyacağınız bu dua sizi kötülüklere karşı koruyacaktır. Taha suresinde de korkuların ve kazaların önlenmesi ile ilgili duaları bulabilirsiniz.

Kaza Ve Beladan Korunmak İçin okunacak Dua:

3 kere okumalısınız

Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim

 

Yorum Yap!