Kaybolan Kimseye Kavuşmak İçin Dua

İnsanlar hayatları boyunca birçok insan ile temas ediyor. Elbette bazı zamanlarda insanların başına kötü şeyler gelebilir. Bunların en çok rastlanılanı ise insanların sevdiklerini kaybetmesi durumudur. Bu gibi durumlarda inanan insanlar kesinlikle dua kapısını boş geçmemesi gerekir. Dua inanan insanlar için her sıkıntılardan kurtulması için gidilmesi gereken bir kapıdır.

Duanın Önemi Nedir?

İnsanların ve insanoğlunun gücü belirli bir noktadan sonra birçok şeye yetmez. Bu gibi durumlarda yapılması gereken tek şey tüm alemlerin rabbi olan Allah’ın sonsuz kudretine sığınma tercihidir.

Bu tercih sonrasında yaratıcı ile müminin en etkili bağlantı türü olan duanın edilmesi büyük önem taşır. Duanın edilmesi ile birlikte yaratıcı tarafından kalpten edilen bütün dualar kabul edilir.

Kaybolma Durumunda Yapılacak Dua Örnekleri 

Öncelikle insanlar abdest almalı ve namaz kılması gerekir. Bu namaz ibadetinin ardından tespih çekilmesinin ardından dua edilir.

Bu duada çeşitli istekler yaratıcıya iletilir. Burada en önemlisi kalpten yapılan duadır. Bu duanın yapılması ile birlikte sırası ile Kuran-ı Kerim’de yer alan dualar edilir.

Ardından Kalem Suresi 3. Ayet ile birlikte Fatiha sureti art arda okunur. Bu okuma sonrasında kaybolan kişinin ismi zikredilerek yaratıcıdan yardım istenir.

Bu yöntem kaybolan kişinin bulunup ona kavuşuluncaya kadar devam etmesi gerekir. Bu yöntem ile birlikte muhakkak Cenabı Hak yarattığı kulunun sesine kulak verir. Bu vesile ile birlikte insanlar sevdikleri ve saydıkları insanlara yaratıcının kudreti sayesinde kavuşur.

Kaybolan Kimseye Kavuşmak İçin okunacak Dua:

yâ câmi’an-nâsi li-yevmin lâ raybe
fîh, innallahe lâ yuhlifül mîâd, icma’ beynî ve beyne

 

Yorum Yap!