Karınca Duası Arapça

Karınca Duası aslında sıklıkla bilinen ve rast gelinen bir duadır. Bu dua ismini, bir karıncanın başrolde olduğu yaşanmış bir olaydan almıştır.

Hz. Süleyman, hayvanların söylediklerini duyabilen ve onlarla konuşma yeteneği kendisine verilmiş olan bir peygamberdi.

Bir gün susuzluktan dolayı perişan olmuş halk ile yağmur yağması için dua etmeye giderken, bir karıncanın susuzluk yüzünden can çekişirken ettiği duayı duydu. Ardından Cebrail, bu karıncanın duasının Allah tarafından kabul edildiği haberini getirdi.

Bu hikayeden sonra bu eşsiz dua bereket için, yokluk zamanlarında da okunabilecek bir dua olarak kabul edildi. Birçok defa faydası da tecrübe edilmiştir zaman içerisinde..

Karınca Duasının Faziletleri Nelerdir?

Karınca Duası, Allah’a çok güzel ve seçilmiş sözlerle sığınılmasına vesile olan bir duadır. Her darlık yaşandığında okunulabilir.

Ayrıca, ticaretin artması ve bereketlenmesi için de okunabilecek bir duadır. Yağmur yağması için, bol rızk için ve yine maddi odaklı birçok konu için gönül rahatlığı ile okunabilir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu, hakkında dua edilen konunun haksızlık içeren bir konu olmamasıdır. Hak edilen ve helal olan her şey için bu dua okunabilir.

Karınca Duası Nasıl Okunmalıdır?

Ticarethanesinde daima bereket isteyen bir kişi, bu duayı ticarethanesini açarken ve kapatırken okumayı adet haline getirmelidir.

Ayrıca ticarethanenin uygun bir yerine bu dua yazılarak asılmalıdır. Ayrıca evinde veya iş yerinde zorluk yaşayan, kazancını arttırmak isteyen kişiler, mekanın dört köşesine bu duayı yazarak asmalı, bir tane daha yazarak üzerinde taşımalıdır.

Kısa süre içerisinde faydasını görecektir. Satılamayan ve sorun yaşanan bir malın satılması için yine bu malın üzerine veya niyetine yedi defa bu duayı okumak, istenilenin kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Yorum Yap!