Karabasandan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Uyku anında insanın üzerine çöken ve o sırada insanın sanki elini kolunu kaldıramadığı, bağırmak isteyip te bir türlü sesini çıkaramadığı ve çok korkutucu bir karartı basmasıdır.

Karabasana Sebep Olan Etmenler: Genellikle uyku saatini geçirerek elindeki işi bitirmeye çalışan ve ya kafayı bir şeye takıp bir türlü uykuya geçemeyip en sonunda uyku tutmayınca beraber ilerleyen dakikalarda Karabasan si olayı yaşanmaktadır.

Karabasan Geldiğinde Okunacak Dua: Bu sıkıntının yaşanmaya başlandığı anda yapılacak birçok dua varken, birçok kişi tarafından denenip, faydası görülen bir yöntem var ki bu çok kolay ve etkili sonuç vermektedir.

Bu dua Kuranı Kerimin en uzun suresi olan Bakara suresinin Ayetel Kursi denilen tek bir ayetin okunmasıdır. Bu ayet, Türkçe mealinde de anlaşılacağı gibi her şeyin Allah’ın taktiğiyle olacağını, Allah istemez se hiçbir kötülüğün insana dokunamayacağını ve zor anlarda Allah’a sığınmanın ancak ve ancak fayda getireceğini anlatmakta ve içten bir şekilde bu ayeti dua olarak okuyan kişinin çok fayda göreceği yaşanan tecrübelerle ortaya çıkmıştır.

Kuran-ı Kerimin en uzun ayeti olan Ayet-el Kürsü birçok durumda muhafaza edici bir sahip olduğu gibi karabasan anında da okunduğunda Allah’ın izniyle insanı o anki sıkıntıdan kurtarır.

Hatta gece yatmadan önce okunursa sabaha kadar kesinlikle kişi koruma altındadır ve herhangi bir olumsuzluk yaşamaz ve sabaha rahat bir uyku ile uyanır.

Karabasandan Kurtulmak İçin Okunacak Dua:

“Bismillâhillezi lâ yedurru me’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alîm”

Bu duayı okursanız; Allah’ın izniyle gece rahatlıkla uyur, Karabasandan kurtulursunuz. Bu arada yattığınız yerin temiz olmasına her zaman özen gösterin

 

Yorum Yap!