iyi İnsanlarla Karsılaşmak İçin Dua

Zamanın insana ne getireceği belli olmaz. Bu süre içerisinde iyi insanlarla karşılaşabileceğiniz gibi kötü insanlar ile karşılaşmanız da olasıdır. Fakat çevrenizde ne kadar kötü insan var ise kötülüğün size sıçraması da bir o kadar mümkündür.

Kötü enerji veren insanlardan uzak durmanız hayatın olumlu yanlarını daha çabuk görmenizi sağlayacaktır.

Kötü insanlardan uzaklaşmak ve iyi insanlar ile karşılaşmak için dua okuyabilirsiniz. Dualar insanın hayatını olumlu yönde değiştirmektedir.

İyi enerji verme özelliği olan dualar temiz bir kalp ile edindiğinde geri çevrilmeyecektir. İyi bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız eğer iyi insanlar ile karşılaşmak için dua etmeniz faydalı olacaktır.

İyi insanların çevresinde onu çekemeyen, kıskanan ve kötülüğünü düşünen kimseler olabilir. Bu kötü insanlardan uzaklaşmak ve size gelebilecek zararları önlemek için her zaman iyi insanlar ile karşılaşmak için dua edilmelidir.

Dua Nasıl Edilmeli?

Dua insana huzur veren, insanın olumlu düşünmesine yardımcı olan bir terapidir. Vicdanı ön plana çıkaran duanın iyi niyetli edilmesi önemlidir.

Kendiniz ve sevdikleriniz için dua etmek ve Allah’tan güzel dileklerde bulunmak size iyi gelecektir. Kötü insanlardan uzak durmak için dua etmek önemlidir.

Felak ve Nas surelerinin koruyucu etkisi vardır. Kazadan ve beladan odluğu kadar kötü insanlardan korunmak için bu sureler okunabilir.

İyi insanlar ile karşılaşmak için sürekli besleme çekmek ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya da özen göstermek gerekmektedir.

iyi İnsanlarla Karsılaşmak İçin  Dua

Okunuşu: Allhummec’al esdikai minessalihin.

Anlamı:  Rabbim iyi insanları bana dost kıl

Yorum Yap!