işleri Kolaylaştıran Dualar

Bazen kişi tüm gayretini gösterir ve elinden gelen her şeyi apar fakat isteği ve arzusu yerine gelmez. Bu gibi durumlarda birçok kişi nasıl hareket edeceğini bilemez ve ruhun sıkılması gibi bir hal ile karşı karşıya kalırlar.

İlahi bir güç ile duadan kuvvet alarak kişiler Allahuteala’nın kapısını çalarak istekleri ve arzularının gerçekleşmesi yardım dileyebilir.

Fiili olarak tüm haller yerine getirilerek kavli bir dua ile Allah’tan istenen her türlü istek onun tarafından geri çevrilmez.

Fakat bazı durumlarda kişiler istedikleri şey ‘in kendisi için hayır mı şer mi olduğunu bilmezler. Kişi öncelikle isteklerinin yerine gelmesini istiyor ise Allah (c.c.)’den Hayır’ı dilemelidir.

İşleri kolaylaştırmak için yapılacak dualar nelerdir?

Kişinin isteklerinin kabul olması için, Allah’ın rahmet ve mağfiretine sığınarak samimiyet içtenlik ile isteklerini yüce yaratıcıya arz etmelidir.

Kişi dua etmeye başlamadan evvel iyi bir şekilde abdest alarak iki rekat nafile namazı kılarak Allah (c.c.)’ye isteğini arz etmelidir. Bu şekilde dua ettiğinizde işlerinizin kolaylıkla hallolduğunu ve istekleriniz için bir yol açıldığını fark edeceksiniz.

• Kişi dua etmeden evvel bolca tövbe istiğfar etmelidir. Çünkü tövbesiz bir dil ile yapılan duanın kabul olacağı hadisler ile belirtilmiştir.

• “Rabbim zorlaştırma kolaylaştır, başladığım her işimi hayır ile sonlandırmayı nasip et.” diye dua edilmelidir.

• Bir işin olmasını istemekten daha evvel hayırlısını dilemek gerekmektedir. Yedi kez bunun tekrar edilmesi Peygamber Efendimizin tavsiyeleri arasındadır.

işleri Kolaylaştıran Dualar

1. DUA

7 KERE OKUNMALI: Ve bârik lenallâhümme fî cem’i kesbinē Ve hulle ugûdel usrî biyâyûhin irtehat.

2. DUA

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi”l-hayr”

Yorum Yap!