işlerde Kolaylık İçin Dua

Hayatımızın günlük koşuşturması içinde o kadar değişik insanlar, değişik işler ve türlü türlü hayatlarla karşılaşıyoruz ki. Buna bağlı olarak güçlükler, ümitsizlikler yaşayabiliyoruz. İnsan olarak da isteklerimiz sonsuz.

Öncelikle sağlık sonra iyi bir iş, mutlu bir aile, başarı, huzur, günahlarımızın affını, işlerde kolaylık vs. isteriz ve dua ederiz.

Bunları isterken Allah’a sığınırız. Çünkü Allah ne isterse o olur. Ve biz biliyoruz ki Allah dua etmemizi ister. Dua etmenin pek çok faydası vardır.

Dua ederken asla bıkmamalı ve ümitsizliğe düşülmemelidir. Bilinmeli Allah kabul olunmayacak duayı insanın aklına düşürmez.

Duaları Allahtan bir şey istediğimiz zaman edeceğimiz gibi sağlıkta ve durumumuz iyi iken de duaya devam etmek gerekir. Hayatın doğal akışı içerisinde karşılaştığımız zorluklar karşısında edebileceğiz dua ise, işlerde kolaylık sağlayan duadır.

Dua Etmenin Faydaları

Dua etmenin pek çok faydası vardır. Öncelikle dua etmek, dua edene kalp huzuru verir. Hayırlı işleri insana çekerek, belaları önler.

Dua etmek inancımızın bir gereğidir. Bu sebeple dua etmemek günahtır. Ayrıca dua edenin rızkı artar. Yani dua rızkı ve varlığı bereketlendirir.

Neden Dua Etmeliyiz?

Dua ettiğimizde yani dileklerimizi Allahtan istediğimizde, Allaha sığınmış oluruz ve Rahman ve Rahim olan Allah, rahmetini kullarında esirgemez.

Allah dua eden kulunu rahmeti ile sarar ve yardımını esirgemez. Edilen her dua Allah katında saklanır ve karşılığı mutlaka hem dünya hem ahiret hayatında verilir.

  İşlerde Kolaylık İçin Dua

90 KERE OKUMALISINIZ:

“Allahü latıyfün bi ibadihi yerzuku meyeşaü ve hüvel kaviyyül aziyz”

Yorum Yap!