iş Hayatı İle İlgili Dualar

Pek çok genç işsizlik sorunu ile karşı karşıyadır. İş arayan ya da memnun olmadığı işini değiştirmek isteyen kişiler ruhsal olarak kendilerini çok da iyi hissetmezler.

Daha iyi bir iş sahibi olmak için elbette başarılı olmaya her zaman özen göstermeniz ve kariyerinizde kendinize yeni kapılar açma şansını yakalamanız gerekmektedir. Kimi zaman hayırlı bir işe sahip olmak için ufacık dualar dahi yetebilmektedir.

Yardımcı olduğunuz birinden aldığınız bir dua sizi iş sahibi yapabileceği gibi aylarca hatta günlerce dua okumak bazen sonuçsuz kalabilir.

İşte bu noktada niyet devreye girmektedir. İyi niyetler ile yapılan duaların kabul olma ihtimali yüksektir. İyi niyet her zaman size başarılı bir kariyer ve hayırlı işler nasip edecektir.

Kimi zaman işinizde olumsuz durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bazen işiniz ile ilgili iftiraya uğradığınız durumlar dahi olabilir. Tüm bunların sizin için bir imtihan olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

İş Hayatının Olumlu Gitmesi İçin Nasıl Dua Okunmalıdır? 

Sevdiğiniz bir işi yapıyorsanız eğer kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Fakat bunun yanında bu işin siz verilmiş bir şans olduğunu da unutmamanız için her daim şükretmelisiniz.

Rızkınızın bol ve bereketli olması, iş hayatınızın düzene girmesi için evden dışarı çıktığınızda dua etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Besmele çekmek işlerinizin hayırlı gitmesini sağlayacaktır. Hayırlı bir iş bulmak için 4444 defa okunan Salat-ı Tefriciye duasını kurallarına uyarak okuyabilirsiniz.

iş Hayatı İle İlgili Dualar

Ya Mukaddim – 184 kere okunacak

Ya Rafi  – Sabah ve yatsı namazından sonra 10 defa okunması tavsiye edilir

Ayrıca iş hayatının olumlu geçmesi için fetih suresini okuyabilirsiniz.

ÇALIŞMA HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN DUA:

Bismillâhirrahmânirrahîm
Ve en leyse lil insâni illâ mâ seâ. Ve enne sa’yehu sevfe yurâ. Summe yuczâhul cezâel evfâ.

 

Yorum Yap!