Hootsuite Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere sosyal medya hesaplarının ayrı ayrı uygulaması ve farklı amaçları vardır. Buna bağlı olarak sosyal medya kullanıcıları birbirinden farklı sosyal medya hesaplarını tek bir elden değil, her birinin ayrı olarak çalıştırması ve vakit ayrılması gerekiyor.

Hootsuite, tüm sosyal medya hesaplarını tek bir klasörde topluyor. Bu hesaplardaki iletişimi ve paylaşımları kolaylaştırarak, sistematik bir şekilde kontrol sağlamaya yardımcı oluyor.

Dolayısıyla hootsuite, tek elden tüm sosyal medya hesaplarının yönetilebildiği bir platform olarak adlandırılabilir.

Hootsuite Nasıl Kullanılır?

Hootsuite kullanımı fazlasıyla kolay ve kullanıcılarına pratiklik sağlayan kapsamlı bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanabilmek için, öncelikle www.signup.hootsuite.com adresine giriş yaparak kurulum sağlanmalıdır.

Kurulumu yapılan Hootsuite uygulaması aracılığıyla paylaşım yapılmak istenilen sosyal medya hesaplarındaki kullanıcı adı ve şifresi girilmelidir.

Bu noktadan sonra uygulamanın kullanıcıyı yönlendirmesiyle hangi sosyal medya hesabından hangi paylaşımın yapılacağı kolayca yönetilebilir.

Hootsuite Avantajları

Hootsuite, sadece tek merkezli kolay yönetimle kullanıcılarına sunulmuş bir uygulama değildir. Detayına inecek olursak, kullanıcının tercih ettiği sosyal medya hesabından hangi paylaşımın hangi zaman diliminde yapılacağı talimatı verilebilir.

Daha çok beğeni, daha çok takip amacı güdülerek, kullanıcıların yoğun olduğu saatlerde paylaşılmak istenen etmeni zamanlayarak, takipçiyi, beğeniyi kullanıcılar arttırabilir.

Buna bağlı olarak, kullanıcıların Hootsuite aracılığıyla yaptığı paylaşımların, aldığı beğeni oranı, takip sayısı, istatistiksel olarak kullanıcıya geri bildirim verilir.

Bu sayede kullanıcı, hangi paylaşımın hangi sosyal medya hesabında, hangi saat diliminde beğeni ya da takip aldığını kolayca analiz edebilir ve bir sonraki paylaşımının zamanlamasını, beğeni oranına göre paylaşım türünü kolayca saptayabilir.

Kullanıcılar, makalemizde yer verdiğimiz Hootsuite uygulamasıyla alakalı detaylı bilgileri inceleyerek, sahip olduğu kapsamlı bilgileri, uygulamalı bir şekilde kullanıp hizmetten hemen yararlanmaya başlayabilirler.

Yorum Yap!