Hayırlısını İsteme Duası

Dünya üzerinde yaşayan inançlı insanlar hayatları boyunca yaptıkları ve yapacakları her türlü faaliyet kapsamında hayırlı işler ile karşılaşması için dua etmesi gerekir.

İnsanın elinde olmayan sebeplerden ve kudretinin yetmediği işlerden dolayı Allah’tan yardım istemeli ve onun sonsuz güç ve kudret sahibi olmasından dolayı her şeyin hayırlı olması için yardım beklemelidir.

Özellikle insanın başına gelen her türlü musibetten dolayı hayırlı işlerin başına gelmesini istemek için duasını bol bir şekilde etmesi gerekir.

Yapılması Gereken Dualar

İnsanlar hayatta her şeyin hayırlısını yalnızca Allah’tan istemelidir. İnanan insanlar bu inançları dolayısı ile hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğini bilerek bu inançla birlikte dualarını her daim yapması gerekir.

Bu konuda özellikle Kuran’ı Kerim’de yer alan surelerden ve ayetlerden yardım alabilirler. Bu sureler ve ayetler ile birlikte yapılan duaların faydası ile her zaman işleri hayırlı bir şekilde neticelenir.

Özellikle Kamer Suresi 49. Ayetin dualarda okunması ile birlikte duaların kabul edilmesi daha olumlu olur. Şüphesiz inanan insanların yaptığı samimi dualar Allah katında muhakkak cevap bulur.

Allah kendisine sığınan insanları ve kullarını asla ümitsiz ve rahmetsiz bırakmaz. Bu kapsamda işlerinin ve yaşadığı ömrünün hayırlı olması için dualarını eksiksiz bir şekilde yapması önemlidir.

Bunun yanında İsra Suresinde yer alan ayetler ile birlikte her namaz sonrasında yapılan dualarda bu ayetlerin okunması gerekir.

Hayırlı bir ömür, hayırlı bir iş, hayırlı bir evlat için ve olayların kendisine hayırlı bir şekilde dönmesi için sürekli olarak namazların ardından ve dualarda belirtilmesi gerekir.

 

Yorum Yap!